Bina Duvarımızdan Gelen Sesler

LuBuOguz

Üye
Öncelikle merhabalar. Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Binamızda açıklayamadığımız ve rahatsız olduğumuz bazı sesler var. Sormadığımız kimse kalmadı elle tutulur bir bilgi alamadık.

Binamız altı katlı bir bina. Yaklaşık olarak 1990-95 arası yapım tarihi. Giriş kat harici 3 kat kottan alınmış giriş kat üstü 2 kat var. Binamızda yaz aylarında hiç ses yok ya da çok ender ses geliyor ama havalar soğuyunca ve kombileri yakmaya başladıktan sonra binamızın doğu cephesinden duvarlarımızdan özellikle pencere üstlerinden ''tak tak tak'' diye aralıklı olarak gelen özellikle geceleri daha da artan çok rahatsız edici bir ses var. Bu ses sadece binamızın doğu cephesinden geliyor. O cephe kot tarafına bakan cephe ve cephe boyunca hermetik kombilerin baca çıkışları mevcut. Özellikle havaların soğuması ve kombilerimizi yakmaya başladıktan sonra bu ses çilemiz başlıyor, havaların ısınması ile bitiyor. Bu sorunumuzun kaynağı nedir? Ne yapmamız gerekiyor? Lütfen yardım ediniz. Sesi telefonum ile çektim ve buraya yükledim. Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• Duvardan Gelen Ses.rar
    279.4 KB · Görüntüleme: 13
Soguyan tesisatinizin tesisata sicak su gelmesi ile genlesen borularin yaptigi ses. Genelde merkezi sistemli binalarda gorulur ama tesisati demir boru ile cekilmis kombili binalarda da olabiliyor. Hatta plastik tesisatli evlerde bile oldugunu gordum

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Soguyan tesisatinizin tesisata sicak su gelmesi ile genlesen borularin yaptigi ses. Genelde merkezi sistemli binalarda gorulur ama tesisati demir boru ile cekilmis kombili binalarda da olabiliyor. Hatta plastik tesisatli evlerde bile oldugunu gordum

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam tesisatımızdan ses gelmiyor zaten. binamızda kombilerimiz hermetik yani merkezi değil. İkincisi sesler kombi boru çıkışlarına(atık gaz borusu su boruları değil.) 1 ila 2 metre mesafeden ve çepraz olarak oda tavanı ile köşe birleşiminin olduğu yerden geliyor. Yazın bu sesler çok ender ya da hiç olmazken kışın soğuk havalarda artıyor. Kaç kişiye sorduk elle tutulur bir cevap alamadık.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri