Bina Diafonu Audio Hakkında

pekı bu dt8 dedıgınız kablo sadece dıs kapıyamı cıkıyor yoksa bınanın ıcınede gırıyormu bu dt8 kablosu?

DT8 dairelerdeki şubelere de giriyor.Örnek bi şema koyuyorum burdan incelersin.

Ekli dosyalar

• AS%20201Y.jpg
    AS%20201Y.jpg
    86.2 KB · Görüntüleme: 193
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
dostum pekı bu dt 8 kablosu dıyelım 10 daırelı bı apartman hepsı asagıdan yukarıya kadar paralelmı baglanıyor ?

dostum pekı bu dt 8 kablosu dıyelım 10 daırelı bı apartman hepsı asagıdan yukarıya kadar paralelmı baglanıyor ?
evet her daire girişindeki şubelere renkler uygun olacak sekilde paralel bağlaman gerekiyor takıldığınız yerde telefon ile ulaştığınız takdirde yardım edebiliriz

iyi forumlar dilerim kolay gelsin

eywalla sagolun arkadaslar bizi bigilendirdiğiniz için pekı daıre kac olursa olsun dt8 kablosumu takacaz yoksa daıre cok oldukca kablo degısıyormu dıyelım 3 daırelık bı daıreyle 10 daırelık bır daıre aynı kablomu cekılıyor yaı dt8mı

as 202 santral sa201 diafon sızın işinizi görür baglantıya gelınce zaten santralın içinden cıkacaktır kolay gelsin

pekı kac daıre olursa olsun aynı dt 8 mı kullanılıyor ve ıcerdekı zıl butonu yanı gırıs katının onundekı zıl butonunun baglantısı nasıl oluyor hangısıne baglanılıyor

içerdeki yani iç kapının zil butonu nereye baglanılıyor oda dt8 kablosunamı yoksa dırek santralemi gidiyor?

arkadaslar ıcerdekı zıl butonu o nereye baglanılıyor bılgı verırsenız sevınırım

arkadaslar ıcerdekı zıl butonu o nereye baglanılıyor bılgı verırsenız sevınırım

(Audio AS 204/sa201 için):

içerdeki zil butonunun bir ucu santraldan geliyor (16 numaradan), diğer ucu içerdeki şubelerin 10 numaralı ucuna giriyor.

Aşağıdan çalmak için de içerdeki butondan 10 numaraya giden kablodan apartman girişindeki butona kablo iniyor.

yangın ihbar sistemi kuracağım 6 daire ve bina girişinde butonlar olacak ayrıca her katta flaşör olacak flaşör ve butonlara ayrı ayrı mı kablo çekiyoruz.flaşörleri paralel butonları seri bağlasak olur mu.özel bir kablosu var.Ama yangın ihbar sistemini henüz almadım bu yüzden elimde şema da yok.Yardımlarınızı bekliyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri