Bina Diafonu Audio Hakkında

emoti

Üye
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım herkeze selam..4 katlı bir apartmana diafon sistemi takmak istiyorum fakat pek vazla bilgiye sahip değilim bu sistem hakında.Apartmanda 4 kat 4 dayre kapıcısız ve merdiven otmatiği sistemi olmıycak..Audio markarkasını kullanmak istiyorum ama ne alçağımı bilmiyorum sizce audio markasnın hangi serilerini almam lazım? Ve bu sistemi kurmam için gerekli şemayı nerden bulabilirim?Bu diafon sistemi hakında bilgisi olan arkadaşlar nasıl yapaçağım hakkında kısa bi bilgi verirlerse çok sevinirim. Ney Apartmanda eski bi zil sistemi var yeni bir tesisat yapmam gerekirmi gibi bilgiler istiyorum..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
as 202 modeli senin için uygun olabilir, 4 lü zil paneli mikrofonlu hoperlörlü alman lazım.servislerden bağlantı kılavuzunu alabilirsin.ist da ümraniye de, ankarda ulus sanayi cad de var

Selam genelde ne marka alırsan al bağlantı şekli içinde olur. örnek 2 sesli zil, kapıcılı, merdiven otomatiği, kapı kilidi gibi özelliklerin hangisini gerekliyse o modellisini tercih et. bu arada mutlaka 2 abone fazla olan ses veya görüntü sistemlerini tercih edersen daha iyi olur. (ileride alarm maksatlı kullanabilirsin)

emoti ' Alıntı:
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım herkeze selam..4 katlı bir apartmana diafon sistemi takmak istiyorum fakat pek vazla bilgiye sahip değilim bu sistem hakında.Apartmanda 4 kat 4 dayre kapıcısız ve merdiven otmatiği sistemi olmıycak..Audio markarkasını kullanmak istiyorum ama ne alçağımı bilmiyorum sizce audio markasnın hangi serilerini almam lazım? Ve bu sistemi kurmam için gerekli şemayı nerden bulabilirim?Bu diafon sistemi hakında bilgisi olan arkadaşlar nasıl yapaçağım hakkında kısa bi bilgi verirlerse çok sevinirim. Ney Apartmanda eski bi zil sistemi var yeni bir tesisat yapmam gerekirmi gibi bilgiler istiyorum..

ya sen audio kurmayı bilmiyorsun öyle yazmakla öğrenilecek sey olaydı herkez sorar öğrenirdi bir ustanın yanına git öğren en akıllıcası bu olur

cok kolay kardeşim dt8 diyafon kablosu alıyorsun daireler bağlıyorsun seri şekilde rakamlara ve şekillere uy şemadan iyi

senini düşündüğün sisteme uygun audio ürünler:
diafon:SA201 (kapıcısız diafon)
santral:AS202 (çift zilli santral. yani bina kapısı ve daire kapısı önünden zil butonuna basıldığında nerden çaldığını ayırt edebilirsin)
4 lü zil paneli konvaksiyonel (eğer binada daire ilavesi olacaksa modüler tip alıp ilerde ekleme yapabilirsin)
DT8 diafon kablosu
bütün bu ürünlerin bağlantı şemaları ürünlerin içinde mevcuttur.

diafonun içinde zaten şeması vardır yapman gereken santralin montajını yap faz nötr hattını cek dairelere difonları yerleştiriniz  ana kapıya ve daire kapılarında zillerin montajını yapınız dt8 kabloundaki renkler ile diafonun icindeki aynı renklere baglandı yapılacak ve satralin icindeki renk kodlaması ile aynı olacak şekilde yaılır zaten şemada herşey belli oluyor cok basit bir işlem kolay gelsin

ya hiç uraşma mas otosyondan al bi dörtlü diyafon seti hiç uraşma ne santrali var ne başka bişiyi bağlıyosun çalışıyo çok kolay

es 100 serisi diafon sistemi kullanacaksın en ekonomik sistem budur
e posta adresini verirsen detaylı çizim ve anlatımla yardımcı olurum kolay bir sistemdir

Slm arkadaşlar ben 20 daireye çift sesli diafon sistemini kuruyorum ama şemayı kayıp ettim santralde renkleri kodlamışım ama dış panele gitmem gereken hoperlor çıkışlarını ve artıyı santral üzerindeki rakamlardan hengilerinden gideceğini çozemedim aranızda bu konuda bilgisi olan varsa yardım etmesini rica ediyorum tşkl

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri