Bina ana sigortası atıyor

blcfaruk

Üye
Gece 2 de elektrik gitti dışarıda baktım elektrik var binada yok indim aşagıya baktım sigortalar normal aksa yı aradım 30 dk da geldiler ana sigorta birşey oldu biz normalde bakmıyoruz dedi eline tahta aldı sigortayı indirdi kaldırdı elektrik geldi sonra aradan 15 dk geçti elektrik yine gitti şimdi bu neden oluyordur.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Gece 2 de elektrik gitti dışarıda baktım elektrik var binada yok indim aşagıya baktım sigortalar normal aksa yı aradım 30 dk da geldiler ana sigorta birşey oldu biz normalde bakmıyoruz dedi eline tahta aldı sigortayı indirdi kaldırdı elektrik geldi sonra aradan 15 dk geçti elektrik yine gitti şimdi bu neden oluyordur.

siğorta mı attı ? yoksa kaçak akım yangın rölesi 300mA mi ?
foto yayınlaman .
siğortanın kabloları ısınıyor olabilir ?
siğorta bozuk özelliğini yitirmiş olabilir ?
kısa devre oluşuyordur akan kokan bir yer var mı ?

Son düzenleme:
Kabloların kalınlığı geçecek ampere uygunmu yoksa yangın tehlikesi bile var daha güçlü bir sigorta taktırın ve kabloları kalın kablo ile değiştirin .Siz anlıyorsanız böyle işlerden kendiniz yapın.

Tüm dairelerde k.akım rolesi var mı? Eğer varsa dairenin biri bozuk arızalı makine cihaz kullanıyorsa k.akımı iptal ettirmiştir attırıyor diye. Daireden atmayınca ana sigortadan attırır ykş ise ana sigortanız.

Forum istatistikleri

Konular
128,107
Kullanıcılar
449,808
Son üye
Baharnev

Yeni konular

Geri