bina önündeki panolar ?

KuRSuN06

Üye
arkadaşlar kolay gelsin binaların önünde bulunan dağıtım panoları hakkında bilgi verebilecek olan varmı 3 binada bir yere koyulmuş bu panolar nedir bu panolar kaç volt girer kaç volt çıkar dağıtımı nasıl olur ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Panolardan kastın sayaç panolarıysa bunlar her binada vardır.
Bazı bölgelerde küçük binalarda dışarı konur.
Genelde içerde olur.

elektrik dağıtımının eski ve halen daha bir çok bölgede elektrik direkleriyle havai hat olarak yapıldığını mutlaka görmüşsünüzdür.yeni uygulamalarda artık elektrik direkleriyle direk konutlara değilde,yer altı kablolama yapılarak bahsettiğiniz dağıtım panolarıyla konutlara,sokak lambalarına ,işyerlerine vs.dağıtımı gerçekleştirilmektedir.içlerinde genelde devre kesiciler,elektrik dağıtım bağlantı baraları vs.vardır.bu panolarda 3 faz 1 nötr olmak üzere 400 V seviyesinde bir voltaj olur.

O panolardo og olmaz ki. 3 faz bir notr vardir.( Ya 3 faz bir notr alirsin(380v) ya 1 faz 1 notr alirsin(220v)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri