bilim fuarı

bbs2006

Üye
Merhaba
Öğrencilerin yapabilecegi tübitak fuarı için basit kullanılabilir proje fikierleriniz bekliyorum. Robot projeleride olabilir.

metala duyarlı sensör yardımıyla, mayın arayan robot olabilir mi?

Konu kaynağı bu mu Sn. Hocam? HAngi okul yani öğrenci yaşları kaç?
http://www.msn.com/tr-tr/haber/microsoft/harikalar-yaratan-öğretmenler-yarışması-başlıyor/ar-BBxlZdA?li=BBpmdUa&ocid=mailsignout

Boşalan patlayan frenlere çözüm, göz almayan far tasarımı özellikle jip ve sedan oto gibi yükseklik seviyeleri farklı olan araçlarda, şerit ve öndeki aracın takibi, kar çorabı patiği yeni nesil tabi ki, buğulanan camın önlenmesi, trenlerdeki ölü adam güvenliği gibi araçlar için tasarlayın el freni çekilmeden inen soföre rağmen araç bayırda durumu algılayıp güvenliği sağlasın vb. fikir bedava, pardon basit demişsiniz bana yazık silmeyeyim :).

Teşekkürler.
Lise 11 ve 12. Sınıflar için. Özellikle günlük hayatta işe yarayacak şeklinde bir amacı olmalı tübitak bunu istiyor

merhaba
ben manyetik levitasyon yapmayı düşünüyorum. bunula ilgili bilginiz va rmı.

teşekkür ederim.

levitasyon.png

bir tane levitasyon devresi buldum. acaba bu devreye ait malzemeleri temin edebileceğim bir firma var mı.

Eleman satışı yapan siteler var onlarda 8 ve 11 pinli ent. ülkemizde yaygın mı bulunabiliyor mu bak hocam, olmadı başka şema ara.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri