Bilgisayar Sigortayı Attırıyor

Merhaba
bir kaç aydır bilgisayarimi prize bagliyinca salter atiyor 2 bilgisayar bagli tek prize. Ancak evimde ki ic tesisattan supheleniyorum cunku klimayi ( klimanin ayri sigortasi var )aciyorum televizyon kapanip aciliyor ayni sekilde farkli bi odadaki isiklari aciyorum bilgisayarimin monitoru acilip kapaniyor. Ama eğer bilgisayari fise taktigimda sigorta atmassa sorunsuz bi sekilde calisiyor. Sorunun kaynagi nedir acaba? ya da kullanmaya devam etmem tehlikeli midir?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Evin dışındaki ana sigorta yanmış bozulmuş olabilir ,yeniletin, diğerlerini görsel kontrol ettirin, güven vermeyeni ve düşük amperli olan varsa yeniletin. Kablo bağlantılarının sağlam ve sıkı oldugundan emin olun.

Arkadaş ilk önce o prizi yerinden çıkar. Kablolarda yanma varmı? Ha önce elektrikleri ana sigortadan kes çarpılma! Sonra buattaki bağlantılar ve sigortada ki nötr bağlantısı sigorta giriş çıkış bağlantıları gözden geçirilmelidir. Elektrikçi değilsende çağır bir meslektaşımızı işin garanti olsun adamda bir ekmek parası kazansın. ALLAH ta senden razı olsun,

Merhaba
bir kaç aydır bilgisayarimi prize bagliyinca salter atiyor 2 bilgisayar bagli tek prize. Ancak evimde ki ic tesisattan supheleniyorum cunku klimayi ( klimanin ayri sigortasi var )aciyorum televizyon kapanip aciliyor ayni sekilde farkli bi odadaki isiklari aciyorum bilgisayarimin monitoru acilip kapaniyor. Ama eğer bilgisayari fise taktigimda sigorta atmassa sorunsuz bi sekilde calisiyor. Sorunun kaynagi nedir acaba? ya da kullanmaya devam etmem tehlikeli midir?

1 Bilgisayar güç kaynağından sorun vardır ondan atabilir
2 elektrik tesisatında sorun olabilir bir elektrikciye kontrol etir iyi ölür kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri