Bilgisayar ile sayaç okumak için ara kablo

symonlife

Üye
Arkadaşlar başlıktan anlaşılabileceği gibi elektronik sayaçların geriye dönük bilgilerini okumak için gprs bağlantılı modem yerine bir ara kablo var mı? varsa nereden temin edilebilir.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
iki telli cat5-6 kablo da olabilir buradaki sıkıntı aradaki mesafe , rs485 bağlantı ile ortalama 1 km den de okuyabilirsin

inceledim ama şöyle bir sorun var ben modem ile sayaç bağlantısı kurmak istemiyorum, bilgisayara bağlı bir optik okuyucu ile sayaç bilgilerini almak istiyorum. bunun için bir ara kablo, var mı?

inceledim ama şöyle bir sorun var ben modem ile sayaç bağlantısı kurmak istemiyorum, bilgisayara bağlı bir optik okuyucu ile sayaç bilgilerini almak istiyorum. bunun için bir ara kablo, var mı?

piyasada rs232 optic çeviri olarak bulabilirsin viko elektrik, aktif müh. usb optic bulabilirsin

yalnız usb optic veya bildiğiniz rs232 optic dönüştürücülerin mesafe problem olur.

eğer sayaçlarınızda rs485 varsa 485 den de pc ortamından bilgi alış verişi yapabilirsiniz

Selam istediğin kablo mevcut optik okuma portu olarak geçiyor.

bu kablodan banada lazım doğrusu herşeyı kendım yapmak ıstemıyorum

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri