Bilgisayar Açılmıyor!

mehmetaliu

Üye
Arkadaşlar bilgisayara geçen yıl format attım. Etkinleştirme yapmadım. Şimdi açılmıyor. Sorun Nerede olabilir?
Çok acil yardım lazım.

Bilgisayar derken masa üstü pc ise, yan kapağı açıp, anakartın üzerindeki pili çıkarıp takmakla işe başlayabilriisniz.

Bu pil laptopta yok mudur?

Donanımsal olarak mı açılmıyor yoksa yazılımsal olarak sisteme mi erişemiyor masaüstüne mi giremiyor musunuz?
Laptopa format attıktan sonra bir sene hiç dokunmadıysanız pili boşalmıştır. Şarj aletini takıp açmayı deneyiniz.
Sorun yazılımsal ise güvenli modda açıp etkinleştirmeyi deneyiniz.

Bir senedir kullaniyorum. Bu sabah oldu. Bence ekran kartı yanık.

Açılıyor fakat hiçbir şey yapmıyor. Format cdsini okuyor ama görüntü yok. Ekran konnektörün yanındaki fan da normal çalışmıyor. Konnektöre ekran bğlayınca görüntü gelmiyor.

oyle kafaniza gore teshis koymayin. format cd sinin okundugunu nerden bilkiyorsunuz? ekrana cd den baslatmak icin .,.. gibi yazilar grliyor mu? biosa girilkiyor mu? giriliyorsa oc de donanimsal sorun olmasi zor.
taktiginiz cd bozuk olabikir cd surucusu bozuk olabilir, hdd de bad sector ya da mbr dolu olabilir.
hele ki win7 den xp ye dusmeye calisiyorsaniz cd deki eski autoexec ve diger bazi dosyalarin tum bolumlerden temizlenmesi gerekir,

dvd ye sadece besleme kablosunu taksaniz yine oyle olur okumaya baslar. ramleri sokup, sadece uclarini kolonya ya da tiner ile silin tamamen temizkeyin ama. sonra geri takin, hdd yi pc den ayirin. sadece ramle calistirmaya calisin. calisirsa hdd ya da hdd soketinde arizavar demejtir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri