bilgisayarıma virüs geliyor

alaaddin

Üye
arkadaşlar yaklaşık 1hafta önceydi bilgisayarım çökmüştü ben bilgisayardan fazla anlamıyorum kardeşim baktı forumdan bilgisayarıma virüs geliyormuş 3 defa format attık düzelmedi tekrar tüm verileri silip yeniden kurduk şuanda evimdeki bilgisayardan foruma giriş yapamıyorum bu yüzden internet cafelerden giriş yapıyorum yeterincede aktif olamıyorum sizce ne yapam gerekir teşekkür ederim

sn. alaaddin
Forumda da wirus gelıyo demıssnız hangı forum bu?

sn. alaaddin 3 defa formatladığınız halde düzelmedi ise bilgisayarınızın diğer disk bölümlerinde veya usb disklerinizde virus olabilir.
forumda virus olması söz konusu değil.

sn. alaaddin 3 defa formatladığınız halde düzelmedi ise bilgisayarınızın diğer disk bölümlerinde veya usb disklerinizde virus olabilir.
forumda virus olması söz konusu değil.

evet sayın murath ye katılıyorum

bir de bazı tip virüsler ram ve bios a da yerleşebiliyo

yani sen istediğin kadar formatta atsan uzun veya kısa bu tip virüsler kendini tekrarlayabiliyo

saygılarımla

evet sayın murath ye katılıyorum

bir de bazı tip virüsler ram ve bios a da yerleşebiliyo

yani sen istediğin kadar formatta atsan uzun veya kısa bu tip virüsler kendini tekrarlayabiliyo

saygılarımla

Ram a nasıl bulaşıyo virüs ben bunu hiç anlamadım ????
Ayrıca sistem kurulurken herşey siliniyor bios a girmesi söz konusu değil ...

bendede aynı problem oluyor.özellikle svchost.exe diye bir dosya açılışta cpu nun %99 kullanıyor.

arkadaşlar yaklaşık 1hafta önceydi bilgisayarım çökmüştü ben bilgisayardan fazla anlamıyorum kardeşim baktı forumdan bilgisayarıma virüs geliyormuş 3 defa format attık düzelmedi tekrar tüm verileri silip yeniden kurduk şuanda evimdeki bilgisayardan foruma giriş yapamıyorum bu yüzden internet cafelerden giriş yapıyorum yeterincede aktif olamıyorum sizce ne yapam gerekir teşekkür ederim

3 kere format attım düzelmedi demişsiniz. İşletim sistemleri birçok kere kurulurken MBR yapıyı silmez ve üzerine yazar. Birçok tipteki virüs bu açıktan faydalanarak kaynak kodunu MBR kısma yazar ve silinmeye karşı kendini güvenceye alır. Tavsiyem hdd modelinize uygun bir f-disk Bakım modülü cd'si edinerek mbr dahil tüm diski tamamen silmeniz ve sisteminizi yeniden kurmanızdır. İkinci bir ihtimalde hardiskinizde oluşmuş yazılımsal bir badsector'e virüsün yerleşmesidir. Eğer böyle bir durum varsa windows orayı kurulum sırasında silmez ve işaretleyerek deaktif eder. Bu durumda badsector düzeltme yazılımları işinizi görecektir.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri