Bilgisayarım kısa devre mı yapmış

Bilgisayarımın şarj soketi kısmında ki kablolar çıkmıştı bizde lehim yaparak düzeltelim dedik ama lehim attığımız halde şarj almadı her türlü kombinasyonu denedik sonrasında şarj soketini değiştirdim 0 soket aldım taktım ama hala şarj almıyor bu süreçte bilgisayarın sigortası atmış ya da kısa devre yapmış olabilir mi eğer yaptıysa çözümü nedir ne kadarlık bir masraf çıkartır

ölçü aletiyle ölçtüğünde devre nasıl gösteriyor? soket + kart üzerinden devre tamamlıyormu?

ölçü aletin yoksa biz nasıl bilebiliriz? ne sihirbazız nede müneccim, bir bilgisayar ana kartı tamir eden merkeze götür baksınlar. sadece lehim yapmakla elektronikçi olunmuyor

ölçü aletin yoksa biz nasıl bilebiliriz? ne sihirbazız nede müneccim, bir bilgisayar ana kartı tamir eden merkeze götür baksınlar. sadece lehim yapmakla elektronikçi olunmuyor
Hocam ben normal insanım mesleğim değil bu sadece lehim yaptık acaba orada kısa devre mı oldu ne olmuş olabilir bilgi aliyorim zaten bilgisayarcıya götüreceğim ama kaziklanmak istemiyorum

ben de normal bir insanım "kısa devre olmuş olabilir mi?" sorusuna buradan nasıl cevap verebilirim? ben elektronik kart tamir ederim, buzdolabım, klimam bozulduğunda garantisi yoksa özel servisi çağırır soruna çözüm ararım, çünkü işi bilen odur, kartta arıza varsa ben yaparım gazında sorun varsa o gaz basar sorun çözülür. ölçü aletin yok lehim yaptım diyorsun
1-sökerken pompa kullandın mı?(belirsiz)
2- anakart kaç kat biliyor musun?(araştırmadın bilmiyorsun)
3-lehim yaparken kısa devre varmı? lehim taşması gibi(belirsiz)
4-başka yanmış patlamış bileşen var mı?(bilmiyorsun, belirsiz)
5- bir reswim yükleyip arkadaşlar burada arıza yapan parça ne olabilir diye sordun mu?(hayır)
listeyi uzatabilirim daha, şimdi benim penceremden bak ve sorduğun soruya benim yerime sen cevap ver (cevap bilemem)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri