Bilgi - Kontrolünü yaptığım bir işletmede endüktif cezadan kurtaramıyoruz

Deneyin ama muhtemelen düzelmeyecek.
peki nasıl düzelebilir sonuç olarak makina tam yükte çalışırken herhangi bir problem yok yani yok derken endüktif çok yavaş ilerliyor

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Paylaştığınız liste ve faturanızı göz önünde bulundurarak ben şöyle bir sonuç çıkardım.
1-Sizin kompanzasyon sisteminizde bir problem var gibi duruyor doğru bir kompanzasyon yapılmıyor.
2- Gece boyunca endüktif ve aktif farkınız sabit. Ölçümü OG'den yapıyorsunuz bu durumda trafolarınızın harcadığı aktif ve endüktif güç görünüyor ve endüktif oran çok yüksek. (çözüm akşam giderken sabit kondansatör kademelerini devreye alın.)

Hakan Hırçın abimizle whatsap görüşmesi yaptım. Mevzu benim anladigim ve tarif ettiğim gibi değil. @testcimurat kardeşimiz doğru söylüyor bu konuda .
Screenshot_20200305-160352_WhatsApp.jpg

Elinde varsa reaktif guc rolesini grup arge vs role ile degistirip kontrol ediniz. Entes olmasin.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri