Bilezikli asekron motorlara sıemens 3rw44 soft starter takılması

mehmet33

Üye
Arkadaşlar bilezikli asekron motorlara Siemens 3RW44 serisi sotf Starter monte eden var mı?

motorun rotor uçlarını kısa devre yaptıktan sonra cihazı bağladım parametre ayarı yapıp
cihazı çalıştırdımda Cihaz bay pas kontaktörüne geçmeden akım aniden yükselip

sonra normale döndü. yani cihaz sanki iki defa start alıyormuş gibi oldu.

Darbe voltajı ve süresi ile oynadım ama sorun çözülmedi. Bu kez Cihaz kalkmakta
zorlandı. Ayrıca cihazın stabil çalışması için hangi parametreleri ayarlamalıyız.

bu istenmeyen durumu çözmek için öneresi olanlara şimdiden teşekkür ederim:

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bunun gibi bir motoru, DELTA sürücü ıle calısdırdım sorun olmamısdı.Motor saglammı, ve köprulerınız saglammı.By pass yaparken ara bekleme sürecı uzunmu.

Motorlar sağlam. Ara bekleme zaman diye bir parametre yok.
rotor uçlarını biz kısa devre yaptık. Sürücü uygulaması biraz farklı.

Rotor oyukları mile parelel olan bilezikli asenkron motorlar durduğu zaman rotor oyukları ile stator oyukları aynı hizada stop ederse motorun aşırı akım çektiğini mile vereceğin ufak bir hareketle kalktığını bu kalkışında çok düzensiz olduğunu göreceksiniz. ama bildiğimiz sincap kafesli motor rotoru gibi oyukları açılı olanlarda bu sorunun olmadığını göreceksiniz.
ben bilezikli asenkron motorda kullanamadım

Muhtemelen rampa ayarları yani kalkış ve duruş süresi noktasında bir sıkıntı olmalı,zamanlama ayarlarını yaptınız mı

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri