Bf197 transistör bacaklarını tespit edemiyorum

Leche

Üye
Arkadaşlar herkese selamlar.transistör modeli ile ilgili bir sorum olacaktı.bf197 transistör ile Rf yükseltici bir devre yapmaya çalışıyorum.bütün devre elemanlarını aldım.fakat bir sorun ile karşılaştım.aldığım transistör kasası x09 olarak geçiyor ve hangi bacağın emitter, collector veya base olduğunu bulamadım.datasheet baktım fakat sanırım eleman eski olacak ki eski pdf ler buldum ve orada da bacakları göstermemiş.buraya ürünün fotoğrafını da ekliyorum eğer aramızda bu tip elemanın bacaklarının yerlerini bilen veya nasıl bulabileceğimi bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.ilginize şimdiden teşekkürler.

download.png

Ekteki dosyadan faydalanarak ya da netten alternatif dökümanları inceleyerek bulabilirsin.

Ekli dosyalar

• 5_transistorler.pdf
    689 KB · Görüntüleme: 3
Arkadaşlar herkese selamlar.transistör modeli ile ilgili bir sorum olacaktı.bf197 transistör ile Rf yükseltici bir devre yapmaya çalışıyorum.bütün devre elemanlarını aldım.fakat bir sorun ile karşılaştım.aldığım transistör kasası x09 olarak geçiyor ve hangi bacağın emitter, collector veya base olduğunu bulamadım.datasheet baktım fakat sanırım eleman eski olacak ki eski pdf ler buldum ve orada da bacakları göstermemiş.buraya ürünün fotoğrafını da ekliyorum eğer aramızda bu tip elemanın bacaklarının yerlerini bilen veya nasıl bulabileceğimi bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.ilginize şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 86537
Multimetreyi diyot kademesine alıp sırasıyla ölçüm yapın ve aldınız değerleri biraz bekleyerek hassas ölçümler alın. Küçük değer yazan taraf kollektör olacaktır. Eğer artı prop ile değer görürseniz transistör npn, eksi ile değer görürseniz de pnp diyebiliriz.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri