Beyaz Eşya Bakıyorum Hangi Markaları Öneririsiniz?

Buzdolabı: Uzakdoğu menşeili ürünler. (Samsung, LG, Sharp) Samsung'un RL62ZBPN ve RL62ZBSW modellerini özellikle öneririm.
Çamaşır makinesi: Miele, Bosch, LG, Gorenje. Kömürlü motor teknolojisi eskide kaldı, fırçasız motorlu sessiz cihaz almaya çalışın.
Bulaşık: Bosch tartışmasız bulaşık makinesinde en iyisi. Almanya üretimi modelleri seçin. (M ve T serisi)
Ankastre pişiriciler: Bosch, Profilo. ICF ve Silverline da ucuz modellerde fena değil.
Davlumbaz: Markanın önemi yok. Emiş gücü 500-700m3 arası , dB değeri 55 ve altı ve yağ tutacak fazla girinti ve kıvrımları vs. olmayan herhangi bir model işinizi görür. Pera vs güzel.

Seçeceğiniz modeller arayışınıza ve bütçeye göre değişir. Örneğin orta veya giriş seviyesi ürün alacaksanız Bosch yerine Profilo alın, ürün başına 150-200TL daha az öderken birebir aynı parçalarla üretilmiş ürünü almış olursunuz.

Uzak durulması gereken markaları daha evvel açılan beyaz eşya tavsiyesi başlığına yazmıştım.

Buzdolabında Samsung düşünüyordum. ama genel anlamda bosch u düşünüyorduk. yorumlarınız için teşekkürler. son bir sorum olacaktı davlumbaz set üstü ve fırında bosch u tercih eder misiniz? Yorumlarınız bana mantıklı geldi eger sakıncası yoksa buzdolabı dışındakilerde de model yazabilir misiniz?
Buzdolabı: Uzakdoğu menşeili ürünler. (Samsung, LG, Sharp) Samsung'un RL62ZBPN ve RL62ZBSW modellerini özellikle öneririm.
Çamaşır makinesi: Miele, Bosch, LG, Gorenje. Kömürlü motor teknolojisi eskide kaldı, fırçasız motorlu sessiz cihaz almaya çalışın.
Bulaşık: Bosch tartışmasız bulaşık makinesinde en iyisi. Almanya üretimi modelleri seçin. (M ve T serisi)
Ankastre pişiriciler: Bosch, Profilo. ICF ve Silverline da ucuz modellerde fena değil.
Davlumbaz: Markanın önemi yok. Emiş gücü 500-700m3 arası , dB değeri 55 ve altı ve yağ tutacak fazla girinti ve kıvrımları vs. olmayan herhangi bir model işinizi görür. Pera vs güzel.

Seçeceğiniz modeller arayışınıza ve bütçeye göre değişir. Örneğin orta veya giriş seviyesi ürün alacaksanız Bosch yerine Profilo alın, ürün başına 150-200TL daha az öderken birebir aynı parçalarla üretilmiş ürünü almış olursunuz.

Uzak durulması gereken markaları daha evvel açılan beyaz eşya tavsiyesi başlığına yazmıştım.

candogan62 arkadaşıma katılmakla beraber ankastrede tamamen görsellik vede kaporta fiyatı belirliyor yani bir bosh ile ıcs kıyaslanamaz bence gözün kapalı bosh al derim zaten gidin bir görün ikisinin arasındaki farkı anlayacaksınız

buzdolapı,çamaşır-bulaşık makinası, samsung
fırın arçelik
televizyon vb. toshiba veya samsung dur

Buzdolabında Samsung düşünüyordum. ama genel anlamda bosch u düşünüyorduk. yorumlarınız için teşekkürler. son bir sorum olacaktı davlumbaz set üstü ve fırında bosch u tercih eder misiniz? Yorumlarınız bana mantıklı geldi eger sakıncası yoksa buzdolabı dışındakilerde de model yazabilir misiniz?
Bosch tercih edilebilir ama muadilleri Profilo olarak daha uygun. Size önerim FRMA901 fırın, OCA652 ocak ve DVA460'dan oluşan seti öneririm. 1700TL fiyatı vardı en son. Fırın yerli, ocak İspanya, davlumbaz İtalya üretimi. Bosch ile muadil; aynılarını Bosch olarak almaya kalksanız 2300TL civarı tutacaktır. Yani sırf üzerinde markası yazmadığından 500-600TL kadar kardasınız.
Bulaşık makinesini Bosch SMS58M88TR olarak öneririm. Almanya üretimi, fiyat/performans olarak güzel bir ürün.
Çamaşır makinesi ise Bosch WAS24763TR, LG F1481TD, F1479FDS5, WAS24461TR, Gorenje WA65205, WA71205 olarak düşünülebilir. LG'ler Kore, Bosch'lar Almanya, Gorenje de Slovenya üretimidir.

yorumlardan dolayı teşkkür ederim. Aklıma yattı. Aldığımda tekrar aldığım modelleri ve yorumları yapacam.

birçpk cihaz var piyasada ama en uygun fiyat ve yedek parça arçelikte

Tv Samsung aldım. şu anda çok memnunum samsungun gösterdiği gelişim her alanda çok iyi.

Çamaşır makinasında Arçelik i her zaman önde görmüşümdür. uzun ömürlüdür ama servis yüzü görmezsiniz diyen herkes bence çok idaalı laf etmiş olur. insan yapımıdır bozulur. kombi şofben ıvır zıvır zaten demirdöküm hocam.

geçen ay eve çıkan bir arkadaşım samsung marka çamaşır ve bulaşık makinesi aldı modelini hatırlamıyorum ancak kesinlikle memnun değil... aşırı sarsılma yaptığını, çamaşırların uzun programda dahi yeterince temiz olmadığını söyledi. belki telefon ve televizyonda iyidir ama anladığım ve okuduğum kadarı ile beyaz eşyada pek başarılı bir marka değil

Beyaz eşyada Bosch iyi ama fiyatları oldukça yüksek, eğer alabilirim diyorsanız Bosch' u düşünebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri