beton köşk yapımı

selam ufukozer.Tam olarak ne yapmak istiyorsun biraz daha açarmısın.örneğin 1600 kVA trafo hücre ve trafonun olduğu köşk için;ulusoy firmasında hazır beton köşkler var.sen giriş +(varsa çıkış)+ölçü+tr hücrelerini hangi firmadan alacaksan ona göre ölçülerini yazacaksın.beton köşklerin ölçüleri genelde standarttır.640 lık 720 lik falan gibi.1600 kVA tr +dağıtım+kmpanzasyon panosu için 720 lik lık yetiyor.Hücreler içinde 640 lık bi köşk alırsın.Beton köşkten kastın kabin ise(içinde çıkış fiderlerinin olduğu) olay değişir.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaslar merhabalar monoblok kösk konumları ile ilgili bir yaklasma sınırı varmıdır yani fabrika arka duvarına dış kısma sıfır koyabilirmiyiz

sanırım yok, ben her gün bizim mahalledeki trafonun önünden arkasından geçiyorum üzerinde her hangi bir uyarı görmedim. sadece girilmez ve yüksek gerilim işareti var

bununla ilgili bişey var mı emin değilim. yanlız sıfır'a koymayın. en azından 20 cm boşluk olsun.
bina arkasında bulunan havalandırma penceresi kapanmasın.

Son düzenleme:
bununla ilgili bişey var mı emin değilim. yanlız sıfır'a koymayın. en azından da olsun 20 cm boşluk olsun.
bina arkasında bulunan havalandırma penceresi kapanmasın.
yok @ikayserili kardeşim 50-60 santim mesafe olmalı bence en azından bir insan geçsin, çünkü üstünü açarken, bilirsin vinç gelip kaldırıyor, kayışları geçirmek için bir insanın çalışacağı bir aralık olmalı bence...

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri