Beton Köşk içindeki REDRESÖR ne işe yarar ?

merhabalar... Beton köşk içinde hücrelerin orda redresör oluyor... Bu redresör'ün amacı nedir? neden kullanılır trafolarda ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Koruma röleleri sürekli aküler üzerinden beslenmiyor mu @sami inci üstad ( şebekeden tamamen bağımsız ölçüm için ) , tabi aküler de devamlı redresör üzerinde şarjda . Benmi yanlış hatırlıyorum.

Son düzenleme:
Koruma röleleri sürekli aküler üzerinden beslenmiyor mu @sami inci üstad ( şebekeden tamamen bağımsız ölçüm için ) , tabi aküler de devamlı redresör üzerinde şarjda . Benmi yanlış hatırlıyorum.
Evetde, o akulerın elektrık yüklenme durumu sonucda bitiyor, ve şarj edılerek dolması gerekır.
Yenı nesıl redresörlerın akuleri içiersınde oluyor, ama bunların şarj ömürleri uzun olmıyabilir.
Eskıden, 2 adet 12 volt 45 veya 60 amper/saat akuleri seri bağlıyarak OG tesisisnin yardımcı kumanda gerilimi saglanmaktaydı.

Aküler,tampon şarjda olur.Yani,redresörden aküler sürekli besli,akü uçları,aynı zamanda kontrol ve kumandaları besler durumdadır.Sekonder koruma yapılan yerlerde,en emniyetli DC gerilim 110 volttur.12 veya
24 voltluk sistemlerde,akülerin bir tanesinin arızalanması
halinde,korumalar devre dışı kalır.110 DC de,akülerden birkaç tanesi arızalansa bile,koruma devam eder.

Son düzenleme:
beton köşklerle alakalı konu açtım değerli üstadlar. temel bilgi detayından başlayarak katkı sağlarsan,bu konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere çok faydası dokunur. desteğinizle bu konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyenelere bir kaynak sunmuş olalım

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri