Best ayarlı güç kaynağı arızası

Hayır gezemiyor uçları bozulmuş kırık

Komutatoru kaldırıp 0-15 ayarlı olarak kullanmam mümkün mü sabitleri iptal edip ?

Mümkün.

15 volt kademesinde hangi uclari kısa devre ettiğini bulup o uclari alttan lehimle kısa devre yapıp kullanabilir siniz.

Mekanik olarak kayar kontak parçasının en üst kademede hangi konuma geldiğini bulmanız gerekiyor.

Mümkün.

15 volt kademesinde hangi uclari kısa devre ettiğini bulup o uclari alttan lehimle kısa devre yapıp kullanabilir siniz.

Mekanik olarak kayar kontak parçasının en üst kademede hangi konuma geldiğini bulmanız gerekiyor.
Merhaba,
Sorunu çözdüm çok teşekkür ederim yardımınız için . Komotatorü tamamen kaldım. Deneyerek 0-15 modunu kısa devrr yaptım.suanda 6 ile 15 volt arası ayarlı olarak çalışıyor. Bazen ilk calistirdigimda 0-15 ayar yapılabiliyor ama belli süre çalıştıktan sonra 6-15 arası ayar yapabiliyorum yani 30 saniye çalıştıktan sonra.
Bunun bir çözümü mevcut mu ?

Merhaba,
Sorunu çözdüm çok teşekkür ederim yardımınız için . Komotatorü tamamen kaldım. Deneyerek 0-15 modunu kısa devrr yaptım.suanda 6 ile 15 volt arası ayarlı olarak çalışıyor. Bazen ilk calistirdigimda 0-15 ayar yapılabiliyor ama belli süre çalıştıktan sonra 6-15 arası ayar yapabiliyorum yani 30 saniye çalıştıktan sonra.
Bunun bir çözümü mevcut mu ?

Bu komutatorun içinden çıkan beyaz parçaya baktığımızda 4 tane kısa devre pini var.

Modifiye için devre üzerinden en az 4 tane pini kısa devre etmiş olmalısınız.

Siz uygulamada kac pini kısa devre ettiniz?

Bu komutatorun içinden çıkan beyaz parçaya baktığımızda 4 tane kısa devre pini var.

Modifiye için devre üzerinden en az 4 tane pini kısa devre etmiş olmalısınız.

Siz uygulamada kac pini kısa devre ettiniz?
Evet toplamda 4 adet Pini kısa devre ettim.
2n3055 i değiştirdim.
Sonuç yine aynı. 6/7 volt ile 15 volt arası ayarlanıyor.

Evet toplamda 4 adet Pini kısa devre ettim.
2n3055 i değiştirdim.
Sonuç yine aynı. 6/7 volt ile 15 volt arası ayarlanıyor.

Dostum sema olsa üzerinden ilerleyebilirdik yada cihaz önümde olsa. Tıkandım kaldım. Kısa devreleri dpgru yaptığınızda sorunsuz calismaliydi.

Potansiyometreyi olctunuz mu?

Dostum sema olsa üzerinden ilerleyebilirdik yada cihaz önümde olsa. Tıkandım kaldım. Kısa devreleri dpgru yaptığınızda sorunsuz calismaliydi.

Potansiyometreyi olctunuz mu?
İlk calistirdigimda normal çalıştı 0-14 volt arası. Sonra iki ucu 2 saniye kadar birbirine kısa devre ettiğimde, bu sorun başladı. Sanırım potansiyometreyi tekrar kontrol edeceğim. Dediğiniz gibi.
Peki sorun dirençlerde olabilir mi ? İşin tuhaf yanı bazen kısa bir süre 0-14 ayarlanabiliyor. Bazen direk 6/7 Volttan başlıyor.

İlk calistirdigimda normal çalıştı 0-14 volt arası. Sonra iki ucu 2 saniye kadar birbirine kısa devre ettiğimde, bu sorun başladı. Sanırım potansiyometreyi tekrar kontrol edeceğim. Dediğiniz gibi.
Peki sorun dirençlerde olabilir mi ? İşin tuhaf yanı bazen kısa bir süre 0-14 ayarlanabiliyor. Bazen direk 6/7 Volttan başlıyor.

Karti önlü arkalı resimlerin bakalim gerilim bolucu direnclerde v.s. Bir sorun varmi kararma v.s.

Kısa devre ile test edeceğinizde önce akim potlarini sıfıra indirip kademe kademe yükselmektedir fayda var.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri