Benim hesaplarımla uğraşıyorlar

windows'a fazla güvenme Linux Mint kullan pwgen kullan. chrome da güçlü şifre öneriyor onu kullan.
Ekli dosyayı görüntüle 99451

bu pwgen programının kaynak kodunu incelememişsen, bence buna da güvenmemek lazım. Üretilen şifreler ne kadar random? Random kaynağı ne kadar iyi? Metamatiksel temeli sağlam mı? Şifre üretme dışında, istifade edilebilecek bir güvenlik açığı var mı?

Ben kendi beynimin ürettiği random şifreleri kullanıyorum 😝

pc nin uzak masaüstü erişimleri açılmış kendi bilgisayarımı kullanarak girmiş,
yerel hizmetlerden hepsini devre dışı bırakıyorum her format sonrası luzumsuz ne varsa, ama ad...iii mahlu...gatlar onlarda dersine çalışıyor ki antivirüs programı uzak masaüstü erişimlerine müdahale etmiyor,
yerel hizmetlerde halen sorun var sanki, uzaktan yordam çağrısı rpc yi devre dışı bırakamıyorum sönük kalmış, format atmak istemiyorum çünkü solidworks gibi bir çok programın +eklentileri crack ları vs silbaştan dünyanın emeğini vermem lazım,
yaptığım hayati hata pc temizken kurtarma diski oluşturmayışım oldu,

dün akşam 18 sıraları yine saldırıya geçti ad...ii mahlu..k,
ama bir hacker buldum yardımcı olursa yerini modeminin mac adresini verirse birde istanbulda çıkarsa komaya sokarım kaçarı göçeri yok artık,
h.jpg

Şüphelendikleriniz yerine kullandığınız kraklara bakın! Hemen hepsinde arka kapı (backdoor) mevcuttur. Kim sizin windows uzak masaüstünüzle uğraşsın ki? Ammyy, teamviewer, alpemix.. vb programlar gibi. Krak kurunca pc'yi beynelminel arenaya açmış oluyorsunuz!

küçücük bir tavsiye, makinene şifre koy, kendini sınırlı kullanıcı olarak ata ve kendi oturumuna da şifre koy. bir de kendini sınırlı kullanıcı olarak ata. söylememe gerek yok makineni paylaşıma kapat.

Sistemde crack ile çalışan yazılım varsa zaten baştan hata yapmışsınız. Çok sağlam bir antivirüs satın almanız ya da sisteme deep freeze tarzı yazılım kurarak stabil tutmaya çalışmalısınız.

Windows'unuz orijinal ise tüm güncellemeleri yapmayı unutmayın. Öncelik güvenlik güncellemeleri.

win7 ultimate kurulu bitlocker yoktu, benbi şifreleme indirdim kurdum hdd nin bir bölümünü uçurdu, kurtarma programı kurdum easy recovery, bunlardan biriyle geldi muhtemelen,
giriş denemelerinde uzak masaüstü kullanılarak bu bilgisayardan giriş uyarısı alınca görev yöneticisinden tanımadığım işlemleri sonlandırdım ama geç kalmışım,
yerel hizmetlere tekrar gözattığımda uzakmasaüstü hizmetleri tekrar aktif olmuştu,

o değilde 1 yıldır sürekli bi pi...ç kurusu saldırı düzenliyor, bu kaçıncı hatırlamıyorum,
solidworks'ü 15 yıldır kullanıyorum, son sürümlerini zaten işletim sistemim kabul etmiyor,
bu geçtiğimiz kış ayında bi rus sayfamda reklam oluşturmuştu,
o bulduğum hacker çok ileri düzeyde, şayet tanıdığım da olsa olmasada değişen bişey olmaz tanınmaz hale sokarım onu,
win10 mozilla ve android crohome kullanarak giriş denemeleri yapıyor,
1 haftadır benim pc ye erişemiyor zaten, bi daha kırsın beklicem artık kendi ipini kendisi çeker artık
küçücük bir tavsiye, makinene şifre koy, kendini sınırlı kullanıcı olarak ata ve kendi oturumuna da şifre koy. bir de kendini sınırlı kullanıcı olarak ata. söylememe gerek yok makineni paylaşıma kapat.
zaten şifreli, ben youtube da takılırken bile hissediyorum bilgisayara bişeyler olduğunu, işlemlere ve ram durumuna ram'ı neyin kullandığına çok sık bakarım

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri