Belirli voltaj aralığında tetiklenen devre

ysfherdem

Üye
Belirli voltaj aralığında tetiklenen bir devre arayışındayım 4.5v ile 5.5 volt arasında tetiklenecek. Tabi düzenlenebilir bir devre olursa güzel olur. Güç tüketimininde 1mA~5.5mW den az olması gerekiyor bu devrenin. Şimdiden Teşekkürler

Yapılır da bakmak lazım yaptıktan sonra ne kadar güç tükettiğine.
En azından fikir verebilecek bir devre olabilir mi zener diyot kullanarak falan. Ben 4-5 saat uğraştım bir sonuca ulaşamadım en azından fikir verirse şu şekilde kullanılır gibi. Onu kendime göre tasarlarım. Teşekkürler

4,5 - 5,5V arasında tetikleyecekmiş. Ancak tetikleyecek olan sinyalin aldığı değerlerin de hangi aralıkta olduğunun bilinmesi gerekir?

Bahsedilen 4 - 5 saatlik sürede voltmetre devrelerine bakmadınız mı? Ekleyeyim bence bu zaman harcanması ve sonucun bu olması ... uçuk hatta ziyan!

Screenshot-20201226-193038.jpg

Bahsedilen 4 - 5 saatlik sürede voltmetre devrelerine bakmadınız mı? Ekleyeyim bence bu zaman harcanması ve sonucun bu olması ... uçuk hatta ziyan!
Voltmetre devrelerinde bir mikrodenetleyiciye ihtiyaç oluyor ve mikrodenetleyici benim için yüksek akım tüketiyor. Farklı bir yöntemden bahsediyorsanız analog konularında çok bilgim yok lise öğrencisiyim.
op-amp hakkında pek bilgim yok ama aynısını yaparak deneyeceğim teşekkürler :)

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri