Beko Titanyum Elk. Termosifon Su kaçağı

Arkadaşlaar selam,
Termosifonun altından su damlıyor.Altını açtığımda 6-7 vida var ve sanki o vidalar siyah bir contayı tutuyor.Vidaların arasından su damlıyor.Vidaları sıktım ama çare olmadı.Konu hakkında bir fikri olan varmıdır?

vidaların hemen yanında kazan vida arasında sünger olması gerekiyor. oradaki süngerde ıslaklık görüyorsanız muhtemelen kazanınız delik. çözümü pek yok kazan fiyatı 250 tl civarında idi.

Cevap için teşekkürler...Daha anlaşılır olması için resim ekliyorum. Sağ taraftaki topraklama kablosunun yanında sızıyor.

suyun geldigi yeir iyi tespit etmek lazım. flanş contasından kaçırıyor gibi görünüyor. suyu boşaltıp ısıtıcıyı çıkartıp contayı , gerekirse ısıtıcı kireçli ise ısıtıcıyı değiştirmek gerekli. ancak kazandan delik var ise de yine geleceği yer aynı. yani flanşın üstündeki siyah yer ile plastik kazan arasından süzülüyor da olabilir. eğer oradan akıyor ise kazan deliktir.

delinen termisifonların kazanına içerden web cam kamera ile bakılarak nokta kadar delinen yere 404 plastik çelik yapıştırıcı sürerseniz sorun çözülür.

Söylediğiniz yapıştırıcı özel bir yapıştırıcımıdır?Kazanın basıncına dayanabilmektemidir?
Bu cihazın açık halinin resimleri olan varmıdır?

delinen termisifonların kazanına içerden web cam kamera ile bakılarak nokta kadar delinen yere 404 plastik çelik yapıştırıcı sürerseniz sorun çözülür.

o karanlık yerde zerre kadar deliği görecek web cam yada kamera var mıdır? varsa uygulayan var mıdır? varsa pessss diyorum başka bişey demiyorum

Kazanın içersine notebook'a baglı web kamera ve bir aydınlatma lambası kullanılır. Yapıştırıcının basınca dayanamayacağını düşünüyorsanız coca cola tenekesinden veya daha sert bir metalle 404 çelik yapıştırıcı kullanılarak yüzeye yapıştırılabilir.

Kazanın içersine notebook'a baglı web kamera ve bir aydınlatma lambası kullanılır. Yapıştırıcının basınca dayanamayacağını düşünüyorsanız coca cola tenekesinden veya daha sert bir metalle 404 çelik yapıştırıcı kullanılarak yüzeye yapıştırılabilir.

bende demek istiyorum ki zerre kadar küçük noktayı yapay ışık ile (ne kadar lamba kullansanız da ışık yetersiz gelecektir ) görebilecek çözünürlükte webcam bulamazsınız. az çok fotoğrafçılık bilgim var. bu zerre yi görebilmek için makro objektif kullanılması gerekir. o da imkansız be

webcam olmassa, boroskop denilen bir alet var ama pahalı. Kazandaki deliği bulabilmek için parmakla deniyerek olabilir. kazanın içine parmağınızla yüzey kontrolü yapabilirsiniz. ama her hisstiğiniz nokta delik olmayabilir. istanbul kireci koyu renk kireç bazen emaye yüzeye çok iyi yapıştığını gördüm tornavida ile kazımaya kalkmayın yoksa emayeyide sökebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri