Beko Tüplü Tv Ekran Sorunu Acil Yardım

• Konbuyu başlatan rizadasdelen
  • Başlangıç tarihi

rizadasdelen

Guest
Arkadaşlar ekranda böyle bir bombelik var. İçe doğru bombelik var e ekrana sığmıyor tv. Filmde uzaklaşma yakınlaşmayla birlikte ekranda bi bi sığıyor bi sığmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
40137186a78f1d5ba09e212fb5b92f72.webp

Sent from my iPhone using Tapatalk

vertikal devresinde ki bir arızadan kaynaklanıyor olmalı. c ler ve d leri kontrol etmende fayda var.

Arızanın kaynağı east- west (doğu batı düzeltme) devresidir.Horizontal devre çıkışında ayrı bir devre olarak çalışır.Genelde kondansatörlerin veya nüveli bobinlerin değer değiştirmesi sonucu meydana gelir.Şema üzerinden devre elemanları kontrol edilmeli.Soğuk lehim olma ihtimali de yüksek.Bazı tv lerde pot ile bazı larında sevis menüsü ile ayarları düzeltilir.Bu tip bir arıza teknik bilgi ve beceri gerektirir.Konu hakkında yeterli bilgi sahibi olayan arkadaşlara tamirciye müracat etmeleri tavsiye edilir.

OSW katında osw amp ayarı ve trapez ayarı var ya trinpot ayarlar kaçmıştır yenileyin ve ayarlayın düzelecektir

bizde de 72 ekran crt tv var uzun süre açmamıştık dün açtım 2 dakika sonra ekran yanlardan daraldı kapatıp bir süre bekleyip tekrar açınca yine 2 dakika sonra ekran daralıyor soğuk lehim midir acaba sürekli olsa belki başka sebep olabilir ama bir süre sonra yapması karışık durum

bizde de 72 ekran crt tv var uzun süre açmamıştık dün açtım 2 dakika sonra ekran yanlardan daraldı kapatıp bir süre bekleyip tekrar açınca yine 2 dakika sonra ekran daralıyor soğuk lehim midir acaba sürekli olsa belki başka sebep olabilir ama bir süre sonra yapması karışık durum

Aynı durum sizin için de geçerli Yavuz bey.

Arkadaşlar benzeri bir sorunla bende karşı karşıyayım bi el atsanız.
beko f 872 sxs model bu 72 ekran ekran görüntüsü aşağıdaki gibi
IMG-20151123-WA0000.jpg

Bir arkadaşım PTC arızası dedi ama emin olamadım.

Cihaz düşmüş olabilir mi? sanki saptırma bobini yerinden çıkmış veya tüpün mask'ı kaymış gibi bir görüntüsü var.Daha net resimler yükleyebilirmisiniz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri