Beko siesta 10.2 tv arızası

afacan

Üye
Selam ustalarım bende Beko siesta 10.2 tv var sorunu tv yi ilk açtığımızda görüntü ve ses süper geliyor;
fakat 2 yada 3 dakka sonra kapanıp açılıyor(devreye girip çıkıyor arada bir görüntü gelip gidiyor ) fişi çıkartıp taktığımızda kapanıp açılmaya devam ediyor.standby ışığı yanık parlaklık gidip gelmede azalıyor

1 gün sonra tekrar denediğimizde aynı şeyleri tekrarlıyor.Elimde şema mevcut

*Besleme anahtarını kontrol edildi sağlam
*Soğuk lehim bakıldı sorun yok üstlerinden geçildi
* smps çıkışındaki kondansatörleri c110 c112 c122 c123 c127 c130 c701 (250 v 47uf, 2.2 uf 63 v ..)kuruma olasılığına karşı değişti
*tda 4605 değiştirildi
*şemadaki gibi buz90a var fakat eht nin yanındaki t802 şemada s2055f gösteriyor ama kartta s2055af var(değiştirilmelimi)

sizce arızalı olan parça veya parçalar daha ne olabilir yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim ...

tv hala bozuktur ve evde misafir odasında yan gelip yatmaktadır :D inat ettim bunu kendim yapacağım diye yerine yeni tvde aldım :confused: yine aynı marka tabi ;

diyeceğim sıkıldım internette yine dolaşayım dedim belki çözümü bulunmuştur da biri yazar diye yokkk yokkkk ;:p

bu tv yi yaparsam emin olun çözümünü aynı gün yazarım ;

Merhaba, aradan 3 sene geçmiş ama ben yinede yazayım c813 ü değiştirmeyi deneyin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri