Beko hd lcd tv de zaman zaman görüntü yok arızası

32 ınc beko lcd tv de görüntü aniden gidiyor siyah ekrana dönüyor sadece ses var power düğmesinden aç kapma yapınca zaman zaman görüntü geliyor görüntü gelmediği zamanlar 10 dk falan bekleyince görüntü geliyor. Tv açtım FSP204_2F02 güç kartı ve darfow V070_W04 inverter kartında fiziksel sıkıntı yok invertere gelen 24 V ölçme imkanım yok sıkıntı nerededir? Bahse konu kartları 2 el buldum bu arızayı fluoresan tüpler yapar mı?

inverter devresinden yapabilir , yeterli voltaj veremeyince kesiyor olmalı .
diğer
24 V ölçme imkanım yok !!!
24 volt başka bir yerden ( kontrol için ) sorumluk kabul edilmez .

Şu an şehir dışında misafirlikteyim hocam bütün alet edavat evde ondan 24 ölçme imkanım yok yazdım

Yaptığım araştırmalarda inverter kartının besleme ve tetikleme kablolarının yaklaşık 10 cm lik kısımlarında kavrulma tespit ettim bahse konu bölgelerde izalosyonda kararmalar var kablo flexibl özelliğini kaybetmiş formda kemik gibiydi. Bildiğim kadarıyla bu tür durumlar kablonun akım taşıma kapasitesini etkiliyor buda inverter kartının besleme gerilimini etkiliyor inverter kartlarında entegre bi şekilde bunu değerlendirin beslediği arka fon fluorasan tüpleri korumak için kapamaya mı gidiyor acaba?

https://www.shopjimmy.com/auo-19-31t03-004-backlight-inverter.htm

shopjimmy-19.31t03.004-top.jpg

Forum istatistikleri

Konular
127,955
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri