beko elektrikli şohben arızası

Nalbur

Üye
Arkadaşlar müşteriden gelen beko elektrikli şohbeni içindeki elektrik şemasına göre kontrol edip bazı pabuçları ve kabloları yeniledim müşterinin tesisatında 210 wolt var içerdeki sigorta panosundan 3 mt kadar 3 2.5 mm antigron kabl o ile bagladım ve sayaç panosundaki bina ana sigortasını attırdı. ben cihazı tekrar tesisatını kontrol ettim nötür kablosunu baglayınca cihazdan bir vınlama sesi çıkarıyor. cihazı çalıştırmadım tesisatın kontrol edilmesini söyledim bunun arızası sizce ne olabilir. bu durum ilk defa başıma geliyor. teşekkürler.

bence gerilim düşümü düşümü mevcut.210 volt değeri yeterli değil .düşük voltaj gerekli gücü sağlanması için yüksek akım çekmek demek.ve doğal olarak sigorta atıyor.

sigorta kutusu ile sayaç panusu arasındaki ana hat problemli olabilir yada sayaçın altında herhangi bir temas olabilir fazla nötüre aşırı yüklenilidiği zaman kablolar sıkışmıssa temas olur anasigorta atar

nötüre yüklenme diye birşey yokdur bilgiisi olmayan arkadaşlar yorum yapmasın bence arkadaşım sen şofbeni aç en son dereceye getir antikronun sigortaya bağladığın uçlarını avometreyle ohm kademesinde ölç 7 ohm dan yüksek değer gösteriyorsa senle alakalı bir durum yokdur tamamen Şebeke sourunu ama sıfır yada 1 ohm gibi bir değer gösterirse sende sıkıntı var şofbenin rezistansıda kısa devre olmuş olabilir...

Forum istatistikleri

Konular
128,174
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri