Beko d7102 çamaşır makinesi arıza

Beko d7102 çamaşır makinemin kapak açma düğmesinin ışığı yanıyor, ancak göstergelerde ışık yok ve makina çalışmıyor. Servis ana kart kısa devreden arıza yapmış ve ön panel kart arızalı dedi ve 400 tl fiyat çıkardı. İstanbuldayım ve şu an sıkışık bir durumdayım bunun çözümü yok mu?

Arkadaşlar d21diyodu nerede

Ekli dosyalar

• 15184557132411511900808.jpg
    15184557132411511900808.jpg
    294.8 KB · Görüntüleme: 32
Moderatör tarafında düzenlendi:
Ustalar selam,
Öncelikle böyle bir yardımda bulunduğunuz için çok tşkler.
Benim Beko D 7102 ES çamaşır makinesi pamuklu 60 derece programında yıkama yaparken çamaşırlar biraz beklesin diye güç düğmesinden kapattım.Tekrar açtığımda gösterge ekranında daha önce hiç görmediğim bir ekranla karşılaştım.İnternetten resetleme ile ilgili araştırma yaparken pamuklu 90 tuşuna gelip başlat tuşuna basılı tutarak güç düğmesini açınca resetlendiği bilgisi üzerine denedim ve başka bir ekranla karşılaştım.Başlat düğmesine bastığımda ise makinenin tüm fonksiyon ışıkları yanık halde belirdi.Sonrasında başlat düğmesine her bastığımda sırasıyla 3 kez su alma, sağa sola dönme, su boşaltma ve sıkma işlemlerini yapıyor ancak normal çalışma ekranına dönmüyor.Herhangi bir hatada vermiyor. Saat yazan program ekranına geçmiyor.Her yıkama programında aynı şeyi denedim yine olmadı.Tekrar aç kapa yapınca CL yazısına benzer bir ekran beliriyor.
Ne yapmam gerektiği konusunda bilgi verirseniz çok sevinirim, tşkler...

Ustalar selam,
Öncelikle böyle bir yardımda bulunduğunuz için çok tşkler.
Benim Beko D 7102 ES çamaşır makinesi pamuklu 60 derece programında yıkama yaparken çamaşırlar biraz beklesin diye güç düğmesinden kapattım.Tekrar açtığımda gösterge ekranında daha önce hiç görmediğim bir ekranla karşılaştım.İnternetten resetleme ile ilgili araştırma yaparken pamuklu 90 tuşuna gelip başlat tuşuna basılı tutarak güç düğmesini açınca resetlendiği bilgisi üzerine denedim ve başka bir ekranla karşılaştım.Başlat düğmesine bastığımda ise makinenin tüm fonksiyon ışıkları yanık halde belirdi.Sonrasında başlat düğmesine her bastığımda sırasıyla 3 kez su alma, sağa sola dönme, su boşaltma ve sıkma işlemlerini yapıyor ancak normal çalışma ekranına dönmüyor.Herhangi bir hatada vermiyor. Saat yazan program ekranına geçmiyor.Her yıkama programında aynı şeyi denedim yine olmadı.Tekrar aç kapa yapınca CL yazısına benzer bir ekran beliriyor.
Ne yapmam gerektiği konusunda bilgi verirseniz çok sevinirim, tşkler...
kardeş makinayı ne yaptınız bugünde bizim başımıza geldi ne yaptınız acaba

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri