beko d2001 model bulaşık makinası kartı

Sevgili bakımcıı,
bu konuyu hortlatıyorum ama burada verdiğin numaradan sana ulaştım. hic tereddüt etmeden ve bu işten para kazandığın halde hiç tereddüt etmeden yardım ettin. senin gibi insanları bulmak çok zor.
Allah işlerini rast getirsin.
Gebze bir gün yolu düşerse ulaş lütfen bir kahve ikram edip ağırlayalım seni:)

Merhaba.
Bakımcıı'dan Allah razı olsun. Çok teşekkür ediyorum kendisine.
Telefona hemen cevap verdi ve sorunu kolayca çözmemi sağladı.
Foruma kendisine teşekkür etmek için üye oldum. Bakımcıı sayesinde güzel bir forum üye oluyorum.
@bakımcıı

dün burada mesajı paylaştıktan sonra @bakımcıı arkadaş kartın resmini çekip kendisini aramamı söyledi. Resmi çekip gönderdim.
d3 zener diyodunu ölçmemi, bu diyodun ısıtma rölesinin bobin elektriğini sağladığını söyledi.
bahsettiği diyot aynen dediği gibi arızalı çıktı.

Bana diyodun kodunu ve voltaj bilgisini verip elektronikçilerde bulmaya çalışmamı, bulamazsam kendisinin yardımcı olacağını söyledi.
hemen çıkıp zener diyodunu bir elektronikçiden 50 kuruşa satın aldım.
eskisini söküp bunu taktım.
kartı makineye taktım ve çalıştırdım.

bir süre sonra makine ısıtma devresine geldiğinde baktım ısıtma da yapıyor, hiçbir sorunu kalmamış. Yıkamasını normal süresi içerisinde bitirdi ve tamamen eski haline dönmüş oldu.

servis gelse hemen kartı değişip gidecek en az 150 TL alacaktı. Ben @bakımcıı arkadaşın sayesinde sadece 50 kuruşa bu arızayı gidermiş oldum.

Bu işin ticaretini yaptığı halde hiç bir ücret talep etmeden bana o kadar zaman ayırdığı ve yardımseverliği için @bakımcıı ya sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Keşke zener diyodun kodunu paylaşsaydınız, aynı sorunu yaşayan birine faydası olurdu. Bana lazım. Bendeki kartta zener diyot okunmuyor. Multimetreyle kontrol edildiğinde arızalı. Karttan söktüm. Tek okuyabildiğim 55C gibi birsey. internetten zener kodlarını araştırdım.
BZX 55C 12v O,5w olabileceği kanısına vardım. Ama yinede şüphede kaldım. Yardım eden olursa sevinirim. Bir kod daha var
BZX 85C 12v 1,3w. Bunlardan birini kullansak olur mu.

Hüseyin hoçam çok teşekkürler sayenizde hocam makina 10 numara çalıştı.
geçmiş olsun kardeşim....
Post automatically merged:

Sevgili bakımcıı,
bu konuyu hortlatıyorum ama burada verdiğin numaradan sana ulaştım. hic tereddüt etmeden ve bu işten para kazandığın halde hiç tereddüt etmeden yardım ettin. senin gibi insanları bulmak çok zor.
Allah işlerini rast getirsin.
Gebze bir gün yolu düşerse ulaş lütfen bir kahve ikram edip ağırlayalım seni:)
eyvallah kardeşim ...

Merhaba.
Bakımcıı'dan Allah razı olsun. Çok teşekkür ediyorum kendisine.
Telefona hemen cevap verdi ve sorunu kolayca çözmemi sağladı.
Foruma kendisine teşekkür etmek için üye oldum. Bakımcıı sayesinde güzel bir forum üye oluyorum.
@bakımcıı
eyvallah kardeşim...

Keşke zener diyodun kodunu paylaşsaydınız, aynı sorunu yaşayan birine faydası olurdu. Bana lazım. Bendeki kartta zener diyot okunmuyor. Multimetreyle kontrol edildiğinde arızalı. Karttan söktüm. Tek okuyabildiğim 55C gibi birsey. internetten zener kodlarını araştırdım.
BZX 55C 12v O,5w olabileceği kanısına vardım. Ama yinede şüphede kaldım. Yardım eden olursa sevinirim. Bir kod daha var
BZX 85C 12v 1,3w. Bunlardan birini kullansak olur mu.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar bizim bulaşık makinesi de arada ısıtma yapıyor arada ısıtma yapmıyor okuduklarımdan anladığım kadarıyla kart kaynaklı bir arıza. Kartı söküp baktığımda herhangi bir lehim atması vs. göremedim
kartın numarası 1899410002. @bakımcıı kardeş bayram bayram rahatsız etmek istemiyorum müsait olduğunda cevap verebilirsen memnun olurum.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri