Beko D2 9459NME No Frost Motor Termik Atması

agesblue

Üye
_Merhabalar saygı değer ustalarım Başlıktaki buzdolabı. 10 senelik olup birkaç gün öncesine kadar faal kullanılan bir cihazdı.
_4 senelikken alt taraf sogutmama sorunu yüzünden servis tarafından kompresör yenisiyle değiştirildi.
_Geçen yılda 3 günlük tatil dönüşü kompresör kilitlenmiş dolaptaki herşey bozulmuştu. Kendim forumdaki yöntemlerle kompresörü şoklayarak çalıştırmıştım. Termik, röle ve kondansatör grubunu yenisiyle değişip 10 ay kadar sorunsuz kullandım.
_Birkaç gün önce de kompresör inleyerek termik açmaya başladı. Bu sefer kompresör gitti herhalde. Uçları avometre ile olçtüğümde;
üst ve sol uç 00.6 ohm,
üst ve sağ uç 00.6 ohm,
sağ ve sol uç 01.3 ohm gibi bir değer gösteriyor.
_Şoklama hiç tepki vermiyor. Drayer ve motorun kaynak yerlerinde şişme yağlanma oksitlenme var.Bu durumda kompresör gidik diyebilir miyiz? D_Bulunduğum bölgede yenisinin 3 te 1 fiyatı tamir ücreti istiyorlar. Nasıl bir yol izlemeliyim. Teşekkürler...

Son düzenleme:
Bütçem dahilinde Grundig Grne 5110 A++ 505 Lt buzdolabı aldım. Beko ve Arçelik olanları 1-1200 tl daha pahalı olduğu için 3100 tl ye bunu tercih ettim. Fakat daha çalıştırmadan bunu farkettim canım biraz sıkıldı. Bunda da aynı kompresörü kullanmışlar. Türk Elektrik marka başka bir model. Yani 3-4 yılda bozulan kompresör.

Ekli dosyalar

• 20200511_163028.jpg
    20200511_163028.jpg
    633 KB · Görüntüleme: 18
Yanlışınız var, üretici aynı olabilir fakat kompresör motoru dolayısıyla teknolojisi apayrı!

Yanlışınız var, üretici aynı olabilir fakat kompresör motoru dolayısıyla teknolojisi apayrı!
Doğru diyorsunuz. Arçelik yetkili servisi ile görüştüm. Yeni nesil inverter kompresör olduğunu ve çoğu modellerde de aynı kompresör kullanıldığını söylediler.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri