Beko d1 6102 E

sefayel

Üye
herkese iyi günler

beko çamaşır makinem mahalledeki trafo patlaması esnasında çalışırken kapandı ve bir daha açılmadı .
açma kapama düğmesine 2 giriş 2 çıkış var kontrol ettim birinde elektrik girip çıkıyor diğerine ise elektrik gelmiyor dolayısı ile çıkamıyor. Makine elektrik girişindeki parça sanırım parazit kondansatörü 2 elektirik çıkışı var ama sadece 1 tanesinden elektrik çıkıyor. bana bu konuda yardım edebilirmisiniz malesef servise verecek param yok.. Şimdiden teşekkürler.

herkese iyi günler

beko çamaşır makinem mahalledeki trafo patlaması esnasında çalışırken kapandı ve bir daha açılmadı .
açma kapama düğmesine 2 giriş 2 çıkış var kontrol ettim birinde elektrik girip çıkıyor diğerine ise elektrik gelmiyor dolayısı ile çıkamıyor. Makine elektrik girişindeki parça sanırım parazit kondansatörü 2 elektirik çıkışı var ama sadece 1 tanesinden elektrik çıkıyor. bana bu konuda yardım edebilirmisiniz malesef servise verecek param yok.. Şimdiden teşekkürler.

Beyaz eşya yedek parça satan bir yere gidip çamaşır makinesi için parazit filtre kondansatörü lazım diyeceksiniz.

ustam ellerin dert görmesin çok teşekkürler.

Bu arada yanlış yönlendirmiş olmayayım fişi ters takıp deneyin diğer bacakta iletiyor mu? faz-nötr giriş faz-nötr çıkıştır, belkide sağlamdır kondansatör dikkat ! Patlaksa gövdeye kaçak yapabilir!
Gerilim ölçmeniz gerekir.

İnşallah başka kompanentlere de zarar gelmemiştir. Mevcut kondansatörü sökerken dikkatli olun, uçlarını tornavida ile kısadevre edin nasıl olsa ölmüş.

Son düzenleme:
test programına alıp arıza kodu görüntüleyin
Proğramı pamuklu 90 na getirip başla/beklet tuşuna basılı iken makinayı çalıştırın

D2 6102 e Beko çamaşır makinası durulama yapmıyor arkadaşlar , f07 hata kodu veriyor ne yapmalıyım bilen varmı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri