Beko D 7081 E ÇAMAŞIR MAKİNESİ YARDIM

77SERHAT77

Üye
Selamlar,
Beko D 7081 E çamaşır makinesinde bir arıza var. Makine açıldığında 600 ışığı yanıp sönüyor, ekranda ( ı L ) yazısı var '' ı '' yanıp sönüyor. başlat/bekleme/iptal düğmesi beklemede yanıyor. 3sn basıyorum ama herhangi birşey olmuyor. filtre ve su tahliye pompasınıda temizledim içinden 10kuruş çıktı:D. makineyi tekrar açtım ama hiçbişey değişmedi. konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz. teşekkürler.

teste girip deneyin..pompada sorun olabilir..

ilgi ve alakanız için çok teşekkürler.
açma kapama ve başla/bekle/iptal düğmesine aynı anda bastım. bütün ledler yandı.
ilerlemek için başla/bekle/iptal düğmesine birkere daha bastım. şu anda sıkma yok düğmesi yanıp sönüyor. ne yapmalılıyım?

Basla/bekle tusuna uzun sure basili tut ve sonra B/B tusuna her basdiginda komponentler sira ile islem yapmasi gerekli.
sonra yine ACMA kapama tusuna basaraq Testen cikib yeniden makinayi islet bak islem yapiyormu.

artser ve ELNUR öncelikle teşekkürler.
Beko D 7081 E çamaşır makinesine ilk gönderdiğiniz tablodaki testleri uyguladım.
10. test sıkma yapımında makineyi kapatarak testten çıktım. makineyi tekrar açtım ama sonuç olarak makinanın durumu aynı. tabloda anlatıldığı gibi ön yıkama , durulama , yumuşatıcı ledleri yanmıyor. hala 600 yanıp sönüyor. :confused: :(

Son düzenleme:
artser ve ELNUR öncelikle teşekkürler.
Beko D 7081 E çamaşır makinesine ilk gönderdiğiniz tablodaki testleri uyguladım.
10. test sıkma yapımında makineyi kapatarak testten çıktım. makineyi tekrar açtım ama sonuç olarak makinanın durumu aynı. tabloda anlatıldığı gibi ön yıkama , durulama , yumuşatıcı ledleri yanmıyor. hala 600 yanıp sönüyor. :confused: :(

Makina teste girerken ilk olarak ekranda hata varsa gösterir..E01-E18-E5 vs.. yazar..her hangi bir uyarı verdimi?

sıkma yok ışığı yanıp sönüyor ekran küçük '' ı '' harfi yanıp sönüyor. sırasıyla testleri yapıyorum.

testler bittikten sonra sıkma yok ışığı yanıp sönmeye devam ediyor ekranda aynı. anlamadım bir yerde yanlışmı yapıyorum acaba? testleri başla/bekle/iptal düğmesi ilerletiyorum. bir türkü tablodaki arıza sinyallerini göremedim.

msn sürekli açık ilgilenirseniz sevinirim. teşekkürler....

Aynı sorun benim başıma bu günlerde geldi. Sorun anakart. Anakartı söktüm cihazın devlerinde yanıklar vardı. Bir tane bobinde şişmiş vaziyetteydi. Sonuç resetlemek işe yaramaz. Cihazın diğer aksamlarına zarar vermemek için boşuna uğraşmayın. Kart alıp taktığımda yeni bir açıklama ekleyeceğim. Serhat Beye de ayrıca çok çok teşekkür ediyorum bilgilendirme yaptığı için.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri