Beko D 6101 B Fırçalar değişti 1 gün sonra sustu

Beko D 6101 B model çamaşır makinem su alıyordu yıkamaya geçmiyordu. Forumdan fırçaların değişmesi gerektiğini öğrendim. Fırçaları temin edip değiştim. Boş makineyi denedim çalışıyordu. Sıkmayı da denedim gayet iyi çalışıyordu. Ertesi sabah hanım makinenin çalışmadığını söyledi. Şimdi makine ışıkları yanmıyor. Tuşlar hiç tepki vermiyor. Kartı söktüm üzerinde bir hasar görünmüyor. Bu arıza neden olabilir acaba? (açma kapama tuşu arızalı olduğundan 2 yıldır sürekli kısa devre konumda, yani sürekli açık duruyordu.)

Okuyan herkese Selamlar.

Sayın yagmuryurek..

kısa devre ettiğiniz kabloları kontrol edin kablolar kopmuş olabilir oksit olabilir hasar görmüş olabilir ve kısa devre ettiğiniz kabloların gittiği yerlere bakın klemenslerden çıkmış olabilir.

Beko D 6101 B model çamaşır makinem su alıyordu yıkamaya geçmiyordu. Forumdan fırçaların değişmesi gerektiğini öğrendim. Fırçaları temin edip değiştim. Boş makineyi denedim çalışıyordu. Sıkmayı da denedim gayet iyi çalışıyordu. Ertesi sabah hanım makinenin çalışmadığını söyledi. Şimdi makine ışıkları yanmıyor. Tuşlar hiç tepki vermiyor. Kartı söktüm üzerinde bir hasar görünmüyor. Bu arıza neden olabilir acaba? (açma kapama tuşu arızalı olduğundan 2 yıldır sürekli kısa devre konumda, yani sürekli açık duruyordu.)

Okuyan herkese Selamlar.

kartta besleme kısmında sorun olabilir.yinde önce kısa devre ettiğiniz anahtarın kablolarını kontrol ediniz.

kontrol ettim. karta gelen uçları ölçtüm 217 volt değer gösteriyor. Karta gelen güç kablolarını takip ettim hiçbir sorun görünmüyor.

217v girişten sonra o voltaj entegrede 5-12v arası bir değere dönüştürülüyor voltaj ölçümlerini yapınız.

Ustam kart bu.
İlginiz için teşekkürler.
Ama neresinden ölçeceğimi bilmiyorum bu voltajları.
Bu konuda yardımcı olur musun?

karta 220 volt gırmesıne ragmen kartınız calısmıyorsa besleme bolumunde sorun ola bılır en kotusu genelde basımıza gelen entekre arızasıdırkı tamırı mumkun olmadıgından kart deyısır sız yınede kartı bır kart tamırcısı arkadasa gosterın tamırı mumkunse ucuz bı ucrete kurtarısınız ............

Bakımcıı ustam
entegre ayaklarını ölçtüm, alttaki 4 ayak birleştirilmiş, alttaki ayaklarla üstteki ikisinin arasında 130-240-290 değerleri sürekli değişiyor, sabit bir değer yok yani. diğer iki ayakta birleştirilmiş oda sürekli değişiyor 90-130-240 değerleri veriyor. Hemen yanındaki kondansatörler de sabit 290 değeri var. üstteki bir kondansatör 30 değeri veriyor, diğeri değişken 10-30 gibi, diğer ikisinde değer yok yani 0.

mavibere ustam seninde cevabına teşekkürler.
Kendim orta seviye telefon tamircisiyim. Benim yapabileceğim bir şey yoksa dediğin gibi birine gösteririm.

slm fırçaları kontrol et temas etmiyor olabilir birde kapak kitliyotrmu onu kontrol et elektronik olduğu için programı resetlemen gerekebilir kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri