BEKO D 5081 B Arıza Hakkında Yardım

çok nadirde olsa başla tuşun arkasında yaylanmayı sağlayan plastik parçacık kırılıyor ve tuşa bastığın zaman mekanik temas sağlanmadığı için led yanıp sönüyor.diğer tüşlarada basarak esneklik farkı varmı yokmu tespit etmek gerekiyor.kolaygelsin..

Test Programına Giri
[FONT=Arial,Bold][FONT=Arial,Bold][FONT=Arial,Bold]s[/FONT][/FONT][/FONT]
[FONT=Arial,Bold][FONT=Arial,Bold][FONT=Arial,Bold][/FONT][/FONT][/FONT]
[FONT=Arial,Bold][FONT=Arial,Bold][FONT=Arial,Bold][/FONT][/FONT][/FONT]* Program resetten sonra
* Program seçme anahtarı
" Pamuklu 90 C " konumuna getirilir.
* "Ba
[FONT=Arial,Bold][FONT=Arial,Bold]s[/FONT][/FONT]la/Dur"
tusuna basılarak makinaya enerji verilir
* "Ba
tusuna basılmaya devam edilir.(2-3 sn.)
* Test programına girilir.
* Bu esna da hafızaya kaydedilmi
s arızalar "program takip" ledleri ile gösterilir.
* Testi Ba
slatmak için; "Ba[FONT=Arial,Bold][FONT=Arial,Bold]s[/FONT][/FONT]la/Dur" tusuna basılır.
* "Ba
tusuna her basısta kompenentler sıra ile devreye alınır.

Sıkma adımında makine 100 d/d sıkma yapıyorsa NTC açık devre / kısa devre hatası gösterir.
Arıza Durumu
Yıkama Ledi fla
[FONT=Arial,Bold][FONT=Arial,Bold]s[/FONT][/FONT]lıyorsa
: Sular kesik/su alamıyor hatası
Servis müddahalesi gerektirmeyen hatadır.Makine kapat/ aç yapılarak silinen hatadır.
Hazır-Yıkama Ledleri fla
[FONT=Arial,Bold][FONT=Arial,Bold]s[/FONT][/FONT]lıyorsa
: Potonsiyometre hatası
Bu ürün için sadece program seçim anahtarı arızalıdır.
Program Takip Ledleri
dediğin lambalar su boşaltma arızası
[FONT=Arial,Bold][FONT=Arial,Bold][FONT=Arial,Bold]ğ[/FONT][/FONT][/FONT]er Hatalar
8 deneme yapılacak (120 sn aralıklarla)
Makine bekleme moduna geçecek. Ba
sla tusuna basıldığında seçili program baslayacak
Gerilim Hatası
Sebeke gerilimi normale döndüğünde makine kaldığı yerden programa devam eder.
Sıkma adımında; 30sn su alır ve tahliye yapar.
Üç deneme sonunda köpük giderilemezse sıkma iptal edilir.
Hatanın Silinmesi (Resetleme )
Hata görüldükten sonra "
Ba[FONT=Arial,Bold][FONT=Arial,Bold]s[/FONT][/FONT]la/Dur " butonuna uzun süre basılarak hata silinir.
Arıza sadece hafızadan silinir.
Đlgili arıza onarılmalıdır.
Çocuk Kilidi
Yukardan a
sağıya " 2. ve 4. " sıradaki " Yardımcı

arkadaşlar benim beko 5081 bs modeli çamaşır makinesi yıkaması falan normalde.. yıkama bittikten sonra kapağı açamıyoruz. kapak ışığı yanıp sönüyor. bikere test mode falan yaptım açıldı ne yaptığımıda anlamadım. düzeldi dedik. ikinci çamaşırı koyduk. yine açılmıyor. çamaşırlar içerde kaldı :)

Wala tam arızayı anlayamadım ama Şunu önerebılırım sana Öncelıkle makıneyı resetlemeyı dene Program kademesını pamuklu bölumune getır sonra on /off tusundan elını baslatma tusuna basılı tutarak ac elını baslatma tusundan cekme ısık yanana kadar yandıgı zaman 1 defa baslatma tusuna bas butun led ler yanacak sonra cıhazı kapat

sebeke su gırısınden hortumu sök cesmeden baglantıyıda sök bırı makınenın su alma grubunda bırıde hortumun gırısınde fıltre bulunur onları temızle su az gelıosa durulama bölumunde kalmıs arızaya gırmıs olabılır cıhaz bunları bı dene eger ısın ıcınden cıkamassan ayrıntılı özelden ulas bana yardımcı olurum

arkadaşlar benim makineyi program seçip başlata basıyorum. sadece yıkam ışığı yanıyor. başka hiç bir işlem yapmıyor. öyle kalıyor. bekliyor. nedendir

Arkadaşlar selam,ayni makineden ben de kullaniyorum. Makine bir süre calisiyor fakat bir süre sonra duruyor. Calistiktan sonra başla/bekle butonunun ledi ile yıkama düğmesinin ledi yanip sönmeye başlıyor ve makine devam etmiyor. Forumda bazi arkadaşlar giderdeki filtreden olabilecegini yazmis. Ben de söküp temizledim. Daha sonra tekrar calistirdim fakat yine ayni sekilde ledler yanip sönmeye devam etti. Tekrar tekrar yikatmaktan çamaşırları telef ettim :) Sorun neden kaynaklanıyor olabilir ?

Son düzenleme:
hangi aşamada durduğunu yazarmısınız
bu modeller genellikle durulama aşamasında su almayıp durur bunun için takip edip bakmanız gerekli ventil arızası çok oluyor bu modellerde

Durulama asamasinda yanip sönmeye başlıyor. Sanirim su alamiyor. Suyu kendim elle ekleyince makine devam etti ve yıkamayı tamamladı.Ama ilk basta alıyor. Nasil giderebilirim bu problemi ? Parça mı değişmesi gerekiyor yoksa tıkanıklık olabilir mi ?

Çiftli cemgil arızalı bu modellerde çok oluyor bana ulaşın parça elimde var adres verin göndereyim sonra ücretini yollarsınız
Tel:0536 462 18 59

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular

Geri