Beko D-2001 Bulaşık Makinesi Rezistans Sağlam Olmasına Rağmen Su Istmıyor

Makinadan anlamam fakat rezistans bozuksa makinayı aç rezistansı ölç.Ona göre değiştirirsin.

Çok sağol cvp için peki ölçüm nasıl yapılıyor netten bakindim ama anlayamadım peugeot98

Rezistansı sök.(Ölçü aletin yoktur diye)Ucuna iki adet kablo bağla diğer ucunada fiş bağla 220 volt prize sok çıkar.Isınıyormu bak.Dikkat et çarpılma.
Hemen 10 sn de belli olur.

merhabalar,
kontrol kartının üzerinde ısıtıcının gerilim almasını sağlayan role fiziksel olarak sağlam gözüksede kontak arızalı olabilir.yada role üzerinden ısıtıcıyı besleyen triyak delinmiş olabilir.rolenin altında bulunan yanyana 2 adet mor kablomuz vardır bunları direk bağlayıp
sonucu gözlemleyin eğer ısıtma başlamışsa kesinlikle kontrol kartınız komple yada üzerindeki kompanentlerin bir yada bir çoğu arızalıdır.

kolay gelsin

Merhaba kart üzerindeki rölelerden birisi erimişti fakat hala çalışıyor ben ikisini de değiştirdim diyotlar sağlam ama suyu hala ısıtmıyor dediğiniz iki tane mor kabloyu birbirine kısa devre yaptım suyu ısıtıyor fakat kart direkt olarak suyu ısıtmıyor başka nerede problem olabilir

Merhaba kart üzerindeki rölelerden birisi erimişti fakat hala çalışıyor ben ikisini de değiştirdim diyotlar sağlam ama suyu hala ısıtmıyor dediğiniz iki tane mor kabloyu birbirine kısa devre yaptım suyu ısıtıyor fakat kart direkt olarak suyu ısıtmıyor başka nerede problem olabilir
kartın arızalı kardeşim beni ara( 0536 462 18 59 ) getir yada gönder tamir edelim .

Usta ben Eskişehir deyim

Kartın üzerindeki Röle’leri değiştirdim fakat yine ısıtma yapmadı. Kartın yenisini alayım dedim servis artık tedarik edemiyor. 10 yılı geçti dedi
Başka hangi parça da arıza olabilir başka nerede arıza ile karşılaştınız.

kartın arızalı kardeşim beni ara( 0536 462 18 59 ) getir yada gönder tamir edelim .

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    318.1 KB · Görüntüleme: 50
  • image.jpg
    image.jpg
    388.3 KB · Görüntüleme: 47
arkadaşlar beko d-2001 model bulaşık makinem var.makine suyu ısıtmıyor.makınenın reziztansını söktüm dışarıdan gerilim verdim reziztans çalışıyor.reziztansın kablolarını takip ettim karta bağlanıyor.kart üzerindeki tr leri ve röleleri kontrol ettim sorun yok gibi. makinenin çeşitli yerlerinde olan switch anahtarları kontrol ettim anahtarlar çalışıyor.kartta arıza olğunu düşünüyorum. ancak sorunu buılamadım. yardım eden arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim
Kart üzerinde roleyi değiştir.

Usta kartın yenisini servisten buldum taktım hala suyu ısırmıyor mor kablolara enerji verince ısıtıyor bulaşık makinesi test modunda arıza Yok yazıyor be yapmam lazım

suyu ısıtması için ne kadar bekliyorsun hemen ısıtma adımı gerçekleşmez
makinaya start verdikten yaklaşık yarım saat sonra kontrol edin.
ayrıca kartın değişimine hiç gerek yoktu kart tamir edilip uzun süre size hizmet edebilirdi.

Beko D2001 bulaşık makinası 1.programda ısıtma yapmıyor ama 2.programda ısıtma yapiyor normal yıkama yapıyor bunun arızası nedir paylaşırsanız sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri