beko buzdolabi buzlanma yapiyor

m.yağız

Üye
ustalar merhaba.fotografini ekledigim buzdolabinin arka kisimlarinda kalin bir buz tabakasi olusuyor. hatta icine su dolu kabi koydugumuzda su buz tutuyor.anlailan o ki termostat devreyi kesmiyor bu durumda neleri nasil kontrol edebiliriz yardimlariniz icin şimdiden teşekkürler
20190915_205350.jpeg
20190915_205429.jpeg
20190915_205437.jpeg

Termostat devreyi kesmezse motor sürekli çalışır. Termostadın ayarını düşürün dolabın kapıları tam kapanıyor mu? contaları sağlam mı? kapı arası açık kalırsa hava girdiğinden terleme ve sonucunda buzlanma olabilir.

bu dolapta termostat görevini sensörler yapar.termostat kutusunun içindeki pot arıza yapmaz bu modelde..ya elektronik kartınız arızalı ya da sensörünüz arızalı..

yüzde 90 da sensör arızalıdır bu iş sizi aşar çünkü sensör gövde içinde işi bilen bir ustaya baktırınız yoksa dolabınız hursaya çıkabilir..

doğru soyluyorsun usta, ben gözle gorulen sokebilecegim yerleri söktüm bahsettiginiz sensörün yeri nerede onu bilmiyorum ,sensor bulmak icin sokmeye baslarsak geri toplamak sıkıntı dogrudan hurda)).cevap için teşekkürler
bu dolapta termostat görevini sensörler yapar.termostat kutusunun içindeki pot arıza yapmaz bu modelde..ya elektronik kartınız arızalı ya da sensörünüz arızalı..

yüzde 90 da sensör arızalıdır bu iş sizi aşar çünkü sensör gövde içinde işi bilen bir ustaya baktırınız yoksa dolabınız hursaya çıkabilir..

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri