Beko buzdolabım kafasına göre mola veriyor

Rdsnn

Üye
Veko 9550 NF buzdolabım çalışıyor günlerce sonra birkac gün mola veriyor tam yeni bir buzdolabı alayım diyorum tekrar çalışıyor. Bunun tribi nedir? Nasıl çözeriz?

buzdolapları ara sıra böyle triplere girerler, servisini özlemiştir uzun zamandır görmemiştir üzülmüştür. onun için kıllık yapıyor bana bir servis çağır diyor. bence

buzdolapları ara sıra böyle triplere girerler, servisini özlemiştir uzun zamandır görmemiştir üzülmüştür. onun için kıllık yapıyor bana bir servis çağır diyor. bence
😅 Öncekinde çağırdım servisin geldiği gün çalışmaya başladı. Bulaşık makinasına baktı gitti adam. Ve bu konuda ciddiyim yani niye durduk yere mola verirki

birden fazla nedeni olabilir, termostat arızası birinci sırada, arızanın nerede nasıl başladığını buradan ben bilemem. sen daha açıklayıcı bilgiler vermelisin kaç yıllık, elektrikte sıkıntı var mı buzlanma yapıyor mu, kapı contasında deformasyon var mı buzluğun durumu kalkış yaparken ses geliyor mu. vs yani senin verdiğin ilk posta başka verilecek cevap bulamadım kusura bakma. bizler burada müneccim değiliz, karşımızdaki bizden yardım isteyen elektronik- mekanik-yazılım bilgisine sahip kişilerin takıldıkları bilmedikleri çözemedikleri sorunları paylaşanlara yardımcı omaya çalışıyoruz, el becerisi olup amatör arkadaşlara da. "çalışmıyor" sorusu çok genel bir soru. bana gelen bir makineyi sorarım neyi var diye çalışmıyor derse (servisler için ideal müşteri) bırak derim açar arızayı bulur fiyat veririm. ama adam (kişi) derse ki böyle bçyle sorunları var o zaman bildiğim bir makine ise genel arızasını anlar hemen olasılıkları sayarım.

birden fazla nedeni olabilir, termostat arızası birinci sırada, arızanın nerede nasıl başladığını buradan ben bilemem. sen daha açıklayıcı bilgiler vermelisin kaç yıllık, elektrikte sıkıntı var mı buzlanma yapıyor mu, kapı contasında deformasyon var mı buzluğun durumu kalkış yaparken ses geliyor mu. vs yani senin verdiğin ilk posta başka verilecek cevap bulamadım kusura bakma. bizler burada müneccim değiliz, karşımızdaki bizden yardım isteyen elektronik- mekanik-yazılım bilgisine sahip kişilerin takıldıkları bilmedikleri çözemedikleri sorunları paylaşanlara yardımcı omaya çalışıyoruz, el becerisi olup amatör arkadaşlara da. "çalışmıyor" sorusu çok genel bir soru. bana gelen bir makineyi sorarım neyi var diye çalışmıyor derse (servisler için ideal müşteri) bırak derim açar arızayı bulur fiyat veririm. ama adam (kişi) derse ki böyle bçyle sorunları var o zaman bildiğim bir makine ise genel arızasını anlar hemen olasılıkları sayarım.
Anladım güzel açıklamışsın ustam. Şöyle diyim ben bu buzdolabını degistiriyim en iyisi kafamız ağrımasın kolay gelsin sizede 😌

yok arkadaş, fişini çek bir gün beklet ve tekrar dene, ama gerçekten bir sorun varsa işi bilen bir usta mutlaka sorunu bulur, dediğim gibi buradan üstün körü tahminlerde bulunup sizi yanlış yönlendirmek istemem

Termostat arızalı olabilir. Timer arızalı olabilir. Zor bi arıza olmasa gerek. 200 300 verip sorunu çözerseniz 3 4 bin masraf etmeden kurtulursunuz. Dönem tasarruf dönemi

Sevgili arkadaşım, önce termostat bağlantısını geçme soketinden sök, termostatı max. dan min. ayara getirip yiyecekler kısmı ve dondurucu kısmı daha yeni doldurulmuşsa mola vermez, 24 saat sonra min. da iken duruyor mu ona bak. İçine yeni yiyecek konmuşken önce buzdolabı bunları termostatla ayarlı bu dereceye (alt ve üst bölmede) gelinceye kadar durup mola vermeden durup çalışır. Ama termostat soket bağlantısında veya termostatın kendisinde sorun varsa hiç durmadan çalışır. Bu yüzden yeni buzdolabı alınır mı? En ucuz bir buzdolabı kaç liradır, eskisi de milli bir servettir, onu kurtarmaya çalış önce. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,161
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri