Beko buzdolabı üçlü termik bağlantısı hakkında

tayyar60

Üye
Arkadaşlar selam,

Motoru kalkış yapmayan buzdolabımı youtubede gördüğüm bir video sonrasında şoklayarak çalıştırmayı başardım, sökmeden önce video kaydına bastığımı sanıyordum ama telefon azizliğine uğradım.

Ne nereye takılıyor yardım eder misiniz?

Fotoğrafları numaralayıp, adlandırdım.

Şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• dolap.jpg
    dolap.jpg
    143.4 KB · Görüntüleme: 191
  • elektrik kablosu.jpg
    elektrik kablosu.jpg
    218.7 KB · Görüntüleme: 168
  • termik.jpg
    termik.jpg
    293.3 KB · Görüntüleme: 266
  • silindir.jpg
    silindir.jpg
    231.7 KB · Görüntüleme: 182
Bir kapasitor var bir role birde termik olmalı. Toprakli yeşil sari. Olan grup faz notir. Mavi notur kahve faz. O siyah kapağın bi kac resmini daha atabilir misin

Bazi kablolar aynı yere girecek. O beyaz silindirin yazılarını atabilir misiniz.

o motordan o dolaba hayırdan çok zarar gelir..

motor sisteme yağı basacak ondan sonra dolaptanda olacaksınız..

internette her gördüğünüze inanmayın..

arçelik-beko dolaplar 4-6 sene arasını doldurdumu değişmesi gerekiyor.termik açıyor çünkü..

kapasitörün mavi ve kahverengi uçları 4 ile 13 nolu soketlere girecek..

Bir kapasitor var bir role birde termik olmalı. Toprakli yeşil sari. Olan grup faz notir. Mavi notur kahve faz. O siyah kapağın bi kac resmini daha atabilir misin

Gürkan bey,

Termik ve röle aynı parçada, kapasitör de herhalde o silindir alet. Kapağın nesini atmamı belirtirseniz atarım, fakat her bağlantı noktasını numaralandırdım.

Yardımınız için teşekkürler

o motordan o dolaba hayırdan çok zarar gelir..

motor sisteme yağı basacak ondan sonra dolaptanda olacaksınız..

internette her gördüğünüze inanmayın..

arçelik-beko dolaplar 4-6 sene arasını doldurdumu değişmesi gerekiyor.termik açıyor çünkü..

kapasitörün mavi ve kahverengi uçları 4 ile 13 nolu soketlere girecek..

Önceden de böyle yapmıştı, aynı şekilde onarmıştım fakat şu an alternatifim yok. O zamanki çektiğim vieoyu da bulamadım aksine.

Yardımınız için teşekkürler.

Yani 13 15'e, 14 de 16'ya mı?

Tam manasıyla şu şuraya diye anlatabilmeniz mümkün mü?

1 yada 3 hangisi kahverengi seçemedim ama kahverengi olan 9 nolu uca.
siyah olan 6 numaralı uca.
2 numaralı soket 11 numaraya.
4 numaralı soket 8 e
5 numaralı soket 7 ye
15 numaralı soket 13 e
16 numaralı soket 14 e

1 yada 3 hangisi kahverengi seçemedim ama kahverengi olan 9 nolu uca.
siyah olan 6 numaralı uca.
2 numaralı soket 11 numaraya.
4 numaralı soket 8 e
5 numaralı soket 7 ye
15 numaralı soket 13 e
16 numaralı soket 14 e

Artser bey yardımınız için teşekkürler fakat çalışmadı. Hiç elektrik gitmiyor. Ya bağlantı hatalı oldu ya da role termik tamamen bozuldu.

Tekrar baktım dolap çalışıyor. 4'ü (termikte 6'nın denk geldiği), motorun en üst pinine, 5'i ise benden taraftaki pine (termikte 8-11-12) bağlayıp, boş pinle (termikte 7-9-10) kısa devreletince motor çalışıyor. Bu hâlde termik sorun herhalde. Şu videoda olduğu gibi

Tekrar teşekkürler,

Saygılar

Artser bey yardımınız için teşekkürler fakat çalışmadı. Hiç elektrik gitmiyor. Ya bağlantı hatalı oldu ya da role termik tamamen bozuldu.

Tekrar baktım dolap çalışıyor. 4'ü (termikte 6'nın denk geldiği), motorun en üst pinine, 5'i ise benden taraftaki pine (termikte 8-11-12) bağlayıp, boş pinle (termikte 7-9-10) kısa devreletince motor çalışıyor. Bu hâlde termik sorun herhalde. Şu videoda olduğu gibi

Tekrar teşekkürler,

Saygılar
boşuna uğraşıyorsunuz..dolap çalıştı diyelim sizin sistemle nasıl otomatik yapacak yada nasıl kalkış yapacak..

uğraşmayın bu modelde OLMAZ.

gerisi size kalmış..internette her gördüğünüzü bilmeden uygulamak geri dönüşü olan problemler açabilir..

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,913
Son üye
Sadullahfahri

Yeni konular

Geri