Beko Bulaşık Makinesi su tasırma hatası

ustam bulaşık makinesi beko bky 3403 bl bulaşık makinesi aynen arçelik leydiler var ya ondan arıza söyle çalıştırdıgımda makineyi su almaya başlıyor 1. suyu alıyor şamandıra kapatıyor 2. yi alıyor kapatıyor 3. yü alıyor yıkamaya geçecek makine tam su şamandıraya dökülüyor orda şamandıranın üstünde bosluk var bilirsiniz ordan ve sag alt köşede delik var o delik ney bilmiyorum ama yuvarlak şöyle ordan da su geliyor ne den olabilir ço0k acayip arıza KANYAK BEY yardımcı olursanız sevinirim.

su cebi kazan arasındaki kalın siyah hortumu kontrol edin. muhtemelen içi tıkalı. su cebindeki su kazan içine aktarılamıyor

evet ustam bende öyle düşündüm ama komple söktüm inceledim hortumu ve beyaz ye var hortumun devamında orada bişe yok sadece sorun ustam makine 3. suyu aldıgında su taşıyor ve şandıranın üzerinden geliyor başka bildikleriniz varmı deneyebilecegim

kazan içine aktarılamıyor başka sebebi yok. incelemek gerekli

kazna su doluyor yıkamayada geçiyor ama 3. su alışında su geliyor sorun bu ben iraz inceledi şöyle böylemi çalışma sistemi su cebinin 1. suyu alıyor dirk kazana doluyor 2.yi alıyor kazana doluyor ve şamadıranın altındada su kalıyor 3. suyu alıyor o 2. kalan suyun üzerine dökükülüyor ve su taşıyor bu sistem böyle çalışmadıgını düşünüyorum dogrumudur acaba ?

bulaşık makinesine çözüm yokmu kanyak bey yardımlarınızı bekliyorum

Merhaba,
Sonbaba ile sorunum aynı.3.su alışında su cebinin üstünden su akıtıyor.Kazana su alıyor 1. ve 2.su alışında ancak 3.su alışında su cebinin hemen üstünden sular akmaya başlıyor.Maalesef göremedim nereden aktığını ancak sonbaba ile sorun aynı.Keşke çözümüde yazsaymış :)

Tekrar Merhaba,
Sorunu çözdüm belki başkalarının da başına gelmiştir diye resimli şekilde ekliyorum.Çıkan hortumu yerine taktım ve herşey düzeldi :) 2013-11-17 15.43.23.jpg2013-11-17 15.43.29.jpg2013-11-17 15.43.40.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri