Beko bulaşık makine iyi yıkamıyor

Dogrudur. Genelde benim öyle olur

model ne?

kir çıkması için başlıca ihyitaçlar

1. Sıcaklık (suyu ısıtıyor mu)
2. Zaman ( pogram sürelerinde anormallik var mı)
3. Kimyasal (zamanı tarihi geçmiş nem almış deterjan olabilir)
4. su hareketi
a. sirkülasyon motor fan kanatları bulaşık artıkları ile dolmuş bu sebepten fıskıyelere az su basıyor olabilir
b. tahliye hortumu makinadan çıkınca 50-60 cm yukarı çıksın sonra gideceği yere gitsin. tahliye yerden gidiyor ise kazan içindeki su miktarı azalabilir
c.fıskiye borularında deliklerinde tıkanıklık olabilir. fıskiyeler preslerinden açılma yapmış deliklerden su atmıyor olabilir.

4 a. ve 4 b olasılıkları benim sorunum gibi gözüküyor. Sirkülasyon fanları ve filtreleri temizlememmi gerekiyor, peki nasıl temizleniyor?

Beko makinamin temiz yikamama sorunu var.

Pervanelerin deliklerini temizledim. Makina kapagi acikken dahi calismasini sagladim. Makinayi bosta calistirip yikarken izledigimde pervanelerden su fiskiriyor fakat pervane donmuyor.

Pervaneleri parmagimla cevirebiliyorum takilma falan yok. Pervanelerde delikler disinda su kaciracak acilma vs yok.

Sorun hakkinda bilginiz varmi?

Sirkülasyon pompasında veya borularda tıkanma olabilir. Pompa yeterince basınç sağlaymıyordur.

Fıskiyelere gelen su basıncı herhangi bir nedenle yetersizdir, elle zorlanmadan çevrildiğindeki gibi gelen su basıncı yeterli olabilseydi su püskürtülürken fiskiyenin kolayca dönebilmesi gerekiyordu. Sirkülasyon pompasından dönen fiskiyelere kadar tüm plastik ara boru (ekli) hatları, kaçak yapabilecek aşırı kire, çatlama, boşluk, vb. ve ara eklerde varsa sızdırmazlık elemanları açısından detaylı incelenmeli. Sirkülasyon pompasının kendisinin yanında pompanın su giriş-çıkış bağlantıları üzerinde de durulmalı. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri