Beko 9142 NF Derfrost ve Ara Bölme Isıtıcı Değiştirme - Yardım

Selamlar bende 9142 buzdolabı var dolabı E8 hatası veriyor hızlı dondurma bölmesinin tuşunda turuncu ışık yanıp sönüyor.Bu sabah 0 ile 3 derece arası olan alt bölüm 9 derece oldu dolap iki gündür saat alarmı gibi uyarı veriyor uyarı sesini kapatma tuşuna basınca sönüyor.Bir haftadır dondurucu olan üst bölmede buzlanma var.

Selamlar bende 9142 buzdolabı var dolabı E8 hatası veriyor hızlı dondurma bölmesinin tuşunda turuncu ışık yanıp sönüyor.Bu sabah 0 ile 3 derece arası olan alt bölüm 9 derece oldu dolap iki gündür saat alarmı gibi uyarı veriyor uyarı sesini kapatma tuşuna basınca sönüyor.Bir haftadır dondurucu olan üst bölmede buzlanma var.
Forumda daha önce yazılmış. Belki de aynı arıza.
2018-04-18%2000.16.01.jpg

Eskişehir Şen Soğutma ustam (kanyak) halen faalseniz fotoları güncelleme imkanı var mıdır ?

Yaşlı annemizin evindeki 9142NF için lazım oldu da, özellikle ayna yardımıyla görmem gereken ara bölme ısıtıcı fotoğrafı çok makbule geçer.

Bir de altılı soketin (Takılı halde) soldaki şeffaf kablolu iki uç açık devre gösteriyor. diğeri 300 Ohm. Açık devre olan hangisidir (Takip edemedim) kanal ısıtıcı mı ara bölme ısıtıcı mı ?
Tamam şuan sizin değiştirmeniz gereken 2 Adet ısıtıcı var.

1. Drain ( Tahliye kanal ısıtıcısı )
2. Ara bölme ısıtıcısı

Bu ısıtıcıları temin ederken Servis sorar üretim tarihini. Haziran 2000 öncesi diyerek isteyiniz. fiyatları ise 15*2 = 30 TL

ısıtıcıların fotğraflarını ekledim. uzun olan ısıtıcı Tahliye kanal ısıtıcısı yani Evap'ın altında zemine yapışık olanı. 1,2 ve 3 olarak belirttiğim yerler Ara bölmeye gelecek şekilde yapıştırılmalı. Ara bölme dediğim yer ise tahliye kanalından dolabın önüne doğru uzanan hava emiş kanalları. Ara bölme ısıtıcısını yapıştıracağınız yer ise 2 numaralı ortadaki ara bölme kanalının ağzında. 1 ve 3 numaraları kanallar dondurucu bölümden emiş yapılan kanallar. 2 numaraları ara bölme kanalı ise alt bölüm , soğutucu bölümden emiş yapılan hava kanalı. tahliye ısıtıcısındaki ok ile gösterdiğim kablo kısmı ise tahliye deliğine denk gelicek ve deliğin içine sokacaksınız. bunu denk getirerek yapıştırınız. ilk önce Ara bölme ısıtıcını daha sonra tahliye ısıtıcısını yapıştırınız.

başka bir konu da soket uçlarını söküp yeni ısıtıcı uçlarını geçirmeniz. bunun için kabloları kökünden kesip kesilen yeri öne doğru ince bir tornavida ile ittiriniz. yeni ısıtcıılar soketsiz gelicek. Siz eski soketleri söküp yeni ısıtıcının uçlarına geçireceksiniz

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri