Beko 5081 çamaşır makinesi kapak sorunu

ceptaner

Üye
İyi akşamlar.. Benim makinemi daha önce bu siteden yardım alarak iki kere tamir ettim ve yine başka bir yerden patlak verdi.

Sorum şu.. Makine herşeyi normal şekilde yapıyor. Ancak yıkama bittikten sonra kapak ışığı yanıp sönüyor ve kapak açılmıyor. Sonra kendi kendine 6-7 saat sonra açılıyor. Bunu 5 yıkamada 1 kez yapıyor ( yaklaşık) yardımlarınızı bekliyor

Verdiğiniz model bulaşık makinası modeli !

Evet ya yanlış yazmısım 5081 olacaktı

elektronik kartınızda (kapı kilit kontrol) triyak hatası

peki bu triyak hatasını nasıl düzeltebiliriz.. daha önce bu makinanın tahliye pompası ile kömürlerini değişmiştim.. yani birazcık elimden geliyor. aynı zamanda cep telefonu tamircisiyim. sizce yapabileceğim bişeymi

Arkadaşlar ben bi cesaretle analartı çıkardım. Bazı oksitlenmeler vardı. Onları temizledim kuru fırça ile. Sonra tekrar toplayıp makineye taktım...
Sonuç olarak kapak açıldı. Ama makinenin kapak ışığı ile yıkama ışığı yanıp sönüyor. Bitti ışığı sabit yanıyor.

Aşağı eklediğim resimde bir kabloyu takacak yer bulamadım. Çıkartırken açıktamıydı onu hatırlamıyorum. Fikrlerinizi rica edeyim.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    937.2 KB · Görüntüleme: 67
Proğram seçici komitatör hatası-resmin sağ tarafındaki açık kahve renkli komitatörün alt taraftaki centiklere takınız

Tamam arkadaşım. O kısm halloldu ancak kapak ışığı yine yanıp sönüyor. Başladığım yere döndüm.

kapak ışığının yanıp sönmesi kapı kilidinin arızalı olabileceğini yada kapının iyi kapatılmadığını gösterir.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri