Beko 3506 PE Bulaşık makinesi sorunu

bulent28m

Üye
Beko 3506 PE bulaşık makinem çalışırken display ekran belli bir sürede takılıyor ve makine sürekli çalışıyor ekrandaki zaman hiç düşmüyor bazen bikaç aç kapadan sonra tekrar normale dönüyor ama daha sonra gene takılıyor ve her seferinde farklı bir dakikada takılıyor aynı dakikada makina saatlerce çalışmaya devam ediyor bu arıza neden olur nasıl düzeltebilirim

Ölçüm alabiliyorsan beslemeyi ölç.

Ölçüm alabiliyorsan beslemeyi ölç.
beslemeden kastınız enerji girişi ise onu ölçtüm normal 220v enerji var arada tuşlara basarken display ekranda sönme pırpır etme gibi şeylerde oluyor beslemeden kastınız farklı bir yer ise neresini ölçeceğimi ve olması gereken değeri söylerseniz ölçüp kontrol edebilirim şimdiden teşekkürler.

Kontrol kartını kast ettim ama belliki meslek dışındansınız tecrübeniz yok daha fazla zarar vermemek için yetkili/özel servise başvurun.

Kontrol kartını kast ettim ama belliki meslek dışındansınız tecrübeniz yok daha fazla zarar vermemek için yetkili/özel servise başvurun.
Elektrik teknisyeniyim gerekli ölçüm ve kontrolleri yapıp değişmesi gereken parçaları değiştirebilirim farklı bir konuda benzer arızalar için besleme kondansatörü değer kaybetmiş değiştirin diye tavsiyede bulunmuşlar ve sonuç olarak kondansatör değişince arıza düzelmiş fakat program süreleri değişmiş benim arızada aynı sebepten olabilirmi.

Tekrar tekrar kapatıp açma sonrası gelmesi besleme kaynaklı, kond büyük maliyetli parçalar değildir.

Tekrar tekrar kapatıp açma sonrası gelmesi besleme kaynaklı, kond büyük maliyetli parçalar değildir.
Teşekkürler Yarın söküp kondansatörleri yenileri ile değiştirip deneyeceğim. bazen açıp kapatınca aynı zamanda takılı kalmaya devam ediyor bazende zaman düşmeye başlıyor arada sürenin uzadığı bile oluyor. kondansatörleri değiştirince proğram zamanlarında değişiklik olması gibi bir durum söz konusu olur mu farklı bir mesajda böyle bir durumdan bahsedilmiş . Birde kazanın altında makinenin yıkama suyunun giriş kısmı var alt ve üst kısımlara su veren iki girişli yer o kısımda kullanılan iki adet siyah oring conta var bunların ölçülerinin biliyor musunuz onlarıda yenileri ile değiştirmek istiyorum yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler

Oring ölçüsünü bilmiyorum beyaz eşyacı ustalarımın cevap yazmasını bekle veya özelden başvur, kolay gelsin.

Oring ölçüsünü bilmiyorum beyaz eşyacı ustalarımın cevap yazmasını bekle veya özelden başvur, kolay gelsin.
Teşekkürler. yarın söküp kondansatörlerin güçlerine bakıcam ozaman oring contalarında birini çıkartıp birebir aynısını alırım sanırım numune ile bulmak daha kolay olur

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri