Beko 3503py makina yıkamıyor

Merhaba,

Beko 3503py bulaşık makinesi kullanıyoruz. Bulaşıklar yağlı bir şekilde çıkıyor.Pervaneleri yıkadık alttaki filtreyi yıkadık ama 3.kez aynı bulaşıklar yine kirli çıktı sebebi ne olabilir? Servis çağırmamızı gerektirecek bir sorun mudur veya neler yapabiliriz?

deterjan eriyor mu? tuz durumu nedir? bunları kontrol ettiniz mi?

deterjan eriyor tuz ve parlatıcısıda yeni koyduk o da bitmedi.

denemek için deterjan gözüne karbonat, parlatıcı gözünede elma sirkesi koyup bir deneyin, umarım resitanz çalışıyordur.

her duyduğuna inanma, calgon kireci çözer diye satıyorlar ama, yıllık kullanım ve değişimi hesap edersen resitanz değişimi daha ucuza geliyor ve kireçtun kurtulmak için sadece karbonat bile yetiyor. ben söyledim siz yapmak zorunda değilsiniz. sadece tecrübemle konuştum.

her duyduğuna inanma, calgon kireci çözer diye satıyorlar ama, yıllık kullanım ve değişimi hesap edersen resitanz değişimi daha ucuza geliyor ve kireçtun kurtulmak için sadece karbonat bile yetiyor. ben söyledim siz yapmak zorunda değilsiniz. sadece tecrübemle konuştum.

Çok teşekkür ederim bugün deniycem umarım düzelir

Makina suyu ısıtıyor mu?
70 derece programda çalıştırın. Ön yıkama bittiğinde ana yıkamaya geçtikten 5-10dk sonra kapağı açtığınızda buhar çıkması lazım.
Yine program bittiğinde buhar çıkması lazım.
Isıtma yapıyorsa detarjan olmasa bile makinada yağ kalmaz.
Ya sürekli 45 derecede kullanılmış ya da ısıtma yapmıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri