Beko Çamaşır Makinesi Arızası

nebula

Üye
Arkadaşlar evimizdeki Beko 3008A marka çamaşır makinemizde bir sorun var. Yıkama programında iken Boooooooooorr diye acaip sinir bozucu mekaniki bir ses çıkartıyor. Bu sesi her yıkamada yapıyor fakat sürekli değil. Belirsiz zamanlarda, kısa süreli ama yıkama bitene kadar devam ediyor. Emin olmadan makineyi söküp dağıtmak istemedim. Bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlardan önce akıl almak istedim. Saygılarımla....
Not : Garantisi kısa bir süre önce bitti.

Su tahliye motorunuzu ve sutahliye filitrenizi kontrol ediniz .Yabancı madde olabilir

Arkadaşlar evimizdeki Beko 3008A marka çamaşır makinemizde bir sorun var. Yıkama programında iken Boooooooooorr diye acaip sinir bozucu mekaniki bir ses çıkartıyor. Bu sesi her yıkamada yapıyor fakat sürekli değil. Belirsiz zamanlarda, kısa süreli ama yıkama bitene kadar devam ediyor. Emin olmadan makineyi söküp dağıtmak istemedim. Bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlardan önce akıl almak istedim. Saygılarımla....
Not : Garantisi kısa bir süre önce bitti.

slm.ürün su boşaltma esnasında ses çıkarıyorsa pompa motorundandır.sen iyisimi o ses çıkarken takib et ..sumu boşaltıyor o esnada yoksa sadece kazanmı dönüyor.içinde su varmı yokmu onları bi takib et..

yıkama esnasında ise sadece 52d/dk da sağa sola dönerken yapıyor ise kazan körüğü tambura sürüyor olabilir. Tahliye esnasında yapıyor ise tahliye pompasından gelir

çamasır makinaları genel arızaları.??DİKKAT SU BOSALTMIYORSA ÖNCELİKLE İÇİNE ATTIGINIZ CAMASIRLARIN CEBİNDE 5 KRS LUK BOZUK PARA, CİVİ VİDA DUGME GİBİ YABANCI MADDELERIN KACMASIN ÖNLEYINIZ. BOSALTMA POMPASI İCİN TEMIZLEYIN VE MAKINANIN İÇİNİ BOSALTIN ,TEKRAR CALIŞTIRIN.POMPA İLE KAZAN ARASINDAKI ESNEK PVC YDA KAUCUK BORULARI SOKUP İÇİNİDEKİ YABANCI PRCALARI TEMIZLEYINIZ. MAKİNANIZ DAKI PROBLEM BOYLECE CÖZULUR.

Moderatör tarafında düzenlendi:
iyi günler. Benim sorunum Beko 2612C markalı çamaşır makinemle. öğrenciyim ve doğal olarak geçen sene eve çıktığımda 2. el bi makine aldım. ve bu zamana kadar da pek sorun yoktu. ama geçen gün çalıştırdığımda makine neredeyse zıpladı. yani çok fazla sarsılarak çalışıyor. bir de programın başında yavaş yavaş dönerek yıkaması gerekiyoken direkt sıkma işlevindeki gibi ızlı hızlı çalışıyo. Lütfen yapabileceğim bişi varsa yapıyım. sınav zamanı tamirci peşinde de koşamıyorm ayrıca iyi tamircide bulabilir miyim bilmiyoru. Lütfen yrdımcı olun.

acaba yardım alamayacak mıyım bu konuda?

Moderatör tarafında düzenlendi:
elektronik kartınız arızalı .
fazla bir masrafı çıkmaz hatta söküp kendin bile yapabilirsin .

alfa romeo rumuzlu arkadaş siz bu konu hakkında yardımcı olabilecek misiniz?
cevabınızı bekliyorum lütfen

valla nasıl yapacağımı da söylersen çok sevincem abicim yaaa...
valla usta değilim eğer yapabileceğim kadar kolaysa anlatmanızla yapabilirim. ayrıca cvpınız için çok tşk ederm

önce takımların olmalı yoksa sadece malzemeyi söküp elektronikçi bir arkadaşından yardım alman gerekir

hadi yaa. Elektronikçi arkadaşım da yok. en iyisi yine bi tamirci bulmak olacak...:(
neyse ilginize tşk ederm... ii günler

Forum istatistikleri

Konular
127,961
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri