Bedava enerji üreten devre - yardım! (Akula 0083)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bakın kendiniz diyorsunuz zaten ben programcıyım elektronikçi değilim diye. Çünkü lise düzeyinde elektronik bilginiz olsaydı zaten, bu konunun kandırmaca olduğunu anlardınız.

Bedava enerji minnacık dahi olmaz.
Sonuç;
Bedava enerji üreten devre yapılamaz.

Şu videoyu izledikten sonra bu konudaki fikrin belki değişir. Şu sisteme küçük bir dinamo ekleyip ucuna bir led takın ve bu minnacık enerjinin tadını çıkarın.

Güneş, rüzgar, su vb. saymazsak doğru olur.

Tam olarak ne söylemek istedin anlayamadım ancak burada bahsettiğim elektriğe atmosferik elektrik diyoruz bu sistemin kaynağı da budur. Bunun için yeni başlık oluşturdum. Siz de okuyabilirsiniz.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/havadan-elektrik-üretimi-ve-teslanın-gizli-sırrı.120600/

Bakın kendiniz diyorsunuz zaten ben programcıyım elektronikçi değilim diye. Çünkü lise düzeyinde elektronik bilginiz olsaydı zaten, bu konunun kandırmaca olduğunu anlardınız.

Siz bunu nasıl anladınız yazın da hep birlikte biz de öğrenelim. Merak etmeyin bu konularda bir proje yaptığımda sizi ikna etmekle uğraşmam bu konuda yapılması gerekli olanları yaparım. Siz lise düzeyini geçtikten sonra her şeyi çözdüğünüzü ve anladığınızı mı düşünüyorsunuz?

Beni devirdaimciler gülümsetir. Yerin manyetik alanından, havadaki elektrik akımlarından, rüzgardan, güneşten, havadaki oksijen-azottan, suyun potansiyelinden(oksijen-hidrojen dahil) vb. kaynakları kullanarak üretim tasarlayanları alkışlarım. Şebeke elektriğinin olduğu yerlerde akülü güneş ve/veya rüzgar sistemlerini kullanmak isteyenlere şimdilik ekonomik olmadığını söylerim. Led yakmayı büyük başarı gibi gösterenlerden kuşkulanırım(1). Youtube videolarının çoğunun sazan avi olduğunu bilirim. Bu işlerle uğraşanların amaca ulaşamasada başka şeylerin öğrenilmesine neden olduklarından yararlı olduğunu kabul ederim.

(1) İki adet AA alkalin pil ile bir led 4 ay yanabilir.

Yahu yazmim diyorum ama ,yeni yetişen çocuklar görüp aklı kayacak diye korkuyorum bu saçmalıklara. Şu mıknatıslı videonda ki şahıs o dönderdiği tekere bir dinamo takmayı akıl edememişmidir sence ? Neden takıp bir kaç led yakıp sonucu gözler önüne sermemiş?

Çünkü senin bilmediğini o adam biliyor, o adam biliyor ki dinamo elektrk üretimine başladığı an miline uygulanacak kuvvet kat ve kat artar, ve o dönen tekerlek hareket bile edemez.

Ben lise düzeyine eriştiğim de temel elektrik-elektronik ve fizik konularını kavradım merak etme, o yüzden zaten ayaklarımın üzerine basabiliyorum.

Tekrar ediyorum, yeni yetişen çocuklar, sakın böyle kandırmacaların rüzgarına kapılmayın.

Yahu yazmim diyorum ama ,yeni yetişen çocuklar görüp aklı kayacak diye korkuyorum bu saçmalıklara. Şu mıknatıslı videonda ki şahıs o dönderdiği tekere bir dinamo takmayı akıl edememişmidir sence ? Neden takıp bir kaç led yakıp sonucu gözler önüne sermemiş?

Çünkü senin bilmediğini o adam biliyor, o adam biliyor ki dinamo elektrk üretimine başladığı an miline uygulanacak kuvvet kat ve kat artar, ve o dönen tekerlek hareket bile edemez.

Ben lise düzeyine eriştiğim de temel elektrik-elektronik ve fizik konularını kavradım merak etme, o yüzden zaten ayaklarımın üzerine basabiliyorum.

Tekrar ediyorum, yeni yetişen çocuklar, sakın böyle kandırmacaların rüzgarına kapılmayın.

Sürtünme kuvvetlerine rağmen hareket edebildiğini kabul ediyorsun ancak dinamoyu mu çeviremez? Ne günlere kaldık :D

Merak etme o tip zeki çocuklar için yeterli ve gerekli açıklamaları yapıyorum onların aklı kaymaz için rahat olsun.

Konu sorusunu biraz kendimce düzenledim .

devre - yardım!
Merhaba arkadaşlar,
şu devreyi hazırlamak istiyorum

1w_1.jpg

bu gözle baksak . esasında bedava ,beleş ,free severiz .
karar sizin . Sağlıcakla Kalın .

Benim gözümde konu :
Olmayacak duaya amin denilmez.
Sonu kötü gözüken veya olmayacak bir duruma bel bağlanmaz, bunun için hazırlık yapılmaz. Harcanacak tüm maddi ve manevi kaynaklar boşa harcanmış, sonunda ele hiçbir şey geçmemiş olacaktır.

Konu sorusunu biraz kendimce düzenledim .

devre - yardım!
Merhaba arkadaşlar,
şu devreyi hazırlamak istiyorum

Ekli dosyayı görüntüle 45128

bu gözle baksak . esasında bedava ,beleş ,free severiz .
karar sizin . Sağlıcakla Kalın .

Benim gözümde konu :
Olmayacak duaya amin denilmez.
Sonu kötü gözüken veya olmayacak bir duruma bel bağlanmaz, bunun için hazırlık yapılmaz. Harcanacak tüm maddi ve manevi kaynaklar boşa harcanmış, sonunda ele hiçbir şey geçmemiş olacaktır.
Köpek balığı yağı mı bu sistemin enerji kaynağı üstadım ? Ötekisi de fenerbahçe ile ilgili bir şey ama çözemedim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri