Bedava enerji üreten devre - yardım! (Akula 0083)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
vermeden almak allaha mahsus sen bir kğ karşisina terazıye 900gr ağirlık koy denk gelırse bedava enerji uretılır ınanırım okadar basıt konu olsaydı hele birde elektronikle çozum insanoğlu uzayda gezıyor boyle bişeyı çoktan yapardı arşimet kanununu hatırlayın elektrıkte tesla gıbı bır dahi bu işe aylarca uğraştı bir adım yol katedılmedı demekkı olmıyacak duaya amin demek gıbı bişey arkadaşlar yanlış anlamayın şahsen ben zamanımı mantiksız dıye harcamam

Sayın @tekin126 konuyu tüm yorumlarıyla okumadığınız çok belli oluyor. Belki de konuyu anlayıp kavrayacak kadar kafanız boş ve sakin değildir bilemiyorum. Baştan sona okuyup mesajlardaki tezlere karşılık bir cevap daha vermeyi deneyin.

Sayın @tekin126 konuyu tüm yorumlarıyla okumadığınız çok belli oluyor. Belki de konuyu anlayıp kavrayacak kadar kafanız boş ve sakin değildir bilemiyorum. Baştan sona okuyup mesajlardaki tezlere karşılık bir cevap daha vermeyi deneyin.
okuyup okumamam konu değıl ben şahsi görüşümü yazdım 12 yaşindanberı bu işin içindeyım içindeyım derken tubitakta kayıtlı 3 adet cihazım var yaşim 64 bukadar yıllık tecrubemı yorum olarak yazdım kimasenın tezınıde çurutme maksadım yok

:)eskişehirlı hemşerımmışsın anadolu universitesi elektrik elektronik araştırma lab. teknisyenı olduğum donemde seramik araştırma kalite kontrol laboratuvarına git benım cihazları gorursun

Moderatör tarafında düzenlendi:
:)eskişehirlı hemşerımmışsın anadolu universitesi elektrik elektronik araştırma lab. teknisyenı olduğum donemde seramik araştırma kalite kontrol laboratuvarına git benım cihazları gorursun

Ciddi misiniz tabi görmek isterim. Özelden iletişim bilgisi paylaşmak sorun değilse bir görmek isterim. Bu Eskişehir lilerde bir iş var. Daha önce de burada bir imam suyla çalışan araba yapmıştı. :) Daha farklı projelerde var öyle değil mi? :)

Benim de prototip aşamasında bir sistemim var. Henüz deniyorum. Şu an masamın üzerinde duran kırmızı bir ledi şu adresten yakıp söndürebilirsiniz. Led yerine bir röle ile her şeyi açıp kapattırabilirsiniz. Bunun bluetooth ve rf ile olanını da yapabiliyorum. Ancak projeme çok fazla finans bulamadım. İşin programcılık kısmında çok daha iyiyim. Elektronik kısmını Arduino gibi çok kolay platformlarla halletmeye çalışıyorum. Daha iyi projelerim de var.

http://cepsoft.net

Benim de prototip aşamasında bir sistemim var. Henüz deniyorum. Şu an masamın üzerinde duran kırmızı bir ledi şu adresten yakıp söndürebilirsiniz. Led yerine bir röle ile her şeyi açıp kapattırabilirsiniz. Bunun bluetooth ve rf ile olanını da yapabiliyorum. Ancak projeme çok fazla finans bulamadım. İşin programcılık kısmında çok daha iyiyim. Elektronik kısmını Arduino gibi çok kolay platformlarla halletmeye çalışıyorum. Daha iyi projelerim de var.

http://cepsoft.net
araştırmacı olmanıza sevındım tebrık ederım insanoğlu azmedınce yapamıyacağı bişey yok bu benım mantığım

Bedava enerji minnacık dahi olmaz.
Sonuç;
Bedava enerji üreten devre yapılamaz.

Güneş, rüzgar, su vb. saymazsak doğru olur.

Arkadaşlar bu devre nasıl çalışıyor yardımcı olabilirmisiniz. 30 W lık versiyonda TL494 'ün datasheetlerini inceledim ancak yine anlayamadım. Ferrit üzerinde üç sargı var 1 cm üzerine sırasıyla 19, 12, 7 sarım şeklinde yapılmış.
Konu içeriğindeki basit bir devrenin nasıl çalıştığını anlamayan kişilerin paylaşımları doğru olarak kabul edilemez.
Elektronik bir devre belli kurallar dahilinde çalışır ve ciddi hesaplamaları da bulunmaktadır. Bu gibi hesaplamaları konu ile ilgili ve bilgili ve hatta uzman kişiler anlayıp analiz edebilirler.
Bu ve bunun gibi free enerji paylaşımları incelendiğinde görülecektir ki bol bol you tube paylaşımları bulunmaktadır. Bu gibi kişilerin esas amacı free enerji üretmek ve bu tasarım doğrultusunda para kazanmak değildir. . You tube sitesindeki paylaşımlar sadece sadece video yayınındaki tıklanma miktarı ile kazanç sağlamaya çalışan insanlardır.
Akıllı insanların bu gibi videolara rağbet etmesi ise başlı başına bir gaflettir.
Çünkü gerçekten masrafsız enerji (Sadece elektrik değil) üretmeyi başarabilen kişiler, bu tasarımlarını asla you tube gibi sitelerde paylaşmazlar.
Bu kişilerin tek yapacakları şey, büyük işadamları ile iletişime geçip, proje bedeli için bedel takdiridir.
Çünkü bir fabrikada bile en azından aylık birkaç bin TL lik elektrik harcaması yapılabilmektedir. 10 yıllık bir yekün için bile fabrika sahibi böyle bir proje için milyonlarca dolar verebilir. Kaldı ki böyle birşeyin mümkün olması durumunda konu ile ilgilenebilecek birçok dal bulunmaktadır.,

Şahsi görüşüm şu dur ki...
Bu ve bunun gibi paylaşımlar forumların saygınlığına gölge düşürmektedir.
Forumlar bilgi paylaşımı amaçlıdır ve bu bilgilerin doğruluğu son derece önemlidir. Çünkü dışardan araştırmacı bir kişi kazara konu içeriğine google vbg motorlarla bağlanarak inceleyebilir.

Konu içeriğindeki basit bir devrenin nasıl çalıştığını anlamayan kişilerin paylaşımları doğru olarak kabul edilemez.

Ben programcıyım elektronikçi değilim, doğrusunu sizden dinleyelim bana için de rezonans kelimesi geçen ve Tesla'nın projelerini daha ilerilere taşıyan Thomas Henry Moray hakkında bir şeyler anlatın yeşillendirin beni bu konularda ben doğrusunu sizden duymak istiyorum her halükarda...

Son yazımda biraz bahsettim siz de okuyup konu dahilinde bu konulara ışık tutun o kadar bilim adamı ve fizikçiler önünde havadan 192 kW üreten bir adamı öyle bir kaç cümle ile geçiştiremezsin. Sen zamanın bilim adamlarını aptal mı sanıyorsun?

http://www.free-energy-info.com/Chapt7.html

Türkçe çevirisi
https://translate.google.com/translate?sl=&tl=tr&u=http://www.free-energy-info.com/Chapt7.html

Yada en altta paylaştığım konudaki son mesajımı okuyabilirsin.

Son mesajımda bahsettim. Ayrıca bu konularda tartışmak daha verimli enerji sistemleri üretmemiz konusunda öznel deneyimler kazanmamıza vesile oluyor sandığınız kadar boş konular değillerdir. Merak etmeyin bu konularda bir sistem geliştirdiğimde öncelikle NTV yada HaberTURK gibi Haber kanalarının kapısını aşındırıp bu konuda en esaslı programı hazırlayacağımızdan kimse şüphe duymasın. Fakat bu konularda forumda tartışmama da mani olmayın. Kazanımları çok fazla görebilene tabi..

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/havadan-elektrik-üretimi-ve-teslanın-gizli-sırrı.120600/page-2

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Geri