Beckoff TwinCat

GTurtle

Üye
Beckoff firmasının TwinCat uygulaması hakkında bilgi verebilecek olan var mı? Performansı nasıldır, gerçek bir PLC'nin tüm yeteneklerine sahip midir, olmasa bile neleri yapmaya kadirdir, giriş/çıkıç üniteleri nasıl oluyor? Kendi sitesinde yazdığına göre (ben yanlış anlamadıysam) çalışması için istenirse sadece bilgisayarı açmak yeterli(işletim sistemine ihtiyacı yok). Bir de fiyatı nedir, bilgi verebilecek olan varsa çok sevinirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Su an codesys platformunu en aktif kullanan PLC dir. Yetenekleri üst düzeydedir.Sizin bilgi ve beceriniz dogrrultusunda cevabsız bir konu bırakmaz.

Codesys bir plc yazılımıdır ama bu yazılımıbircok plc firması kullanıyor 6 degisik programlama dili kullanmıyor avrupada cok saygın bir edinmis durumda!
4 senedir kullanıyorum beni yarı yolda bırakmadı.

Kullanan firmaların listesi

CoDeSys Reference Table - automation engineering - IEC 61131-3 - PLC - programming system

yanlış görmediysem codesys olayı akıllı röle düzeyine gelmiş artık

windows embeded os kullanıyor codesys tabanlı alman malı bırcok programlama dılını desteklıyor yapabıleceklerın hayal gucunle sınırlı distiribüted io lar ile ethernet üzerinden haberleşiyor bunu yapan ilk firma bu sayede diğer markalardan daha hızlı çalışıyor.ve parazit alma olayı mınımum duzeyde yani profibus gibi hava gazından nem kapıp hata verip çökmüyor ve profibus gibi 1mb hızında değil 100 mb hızında ethernet ile çalışıyor yani çok iyi bu yüzden avrupayı sallıyor.

Bu uygulamaların fiyatları konusunda bilgi verebilir misiniz peki?

Bir de bu tarz yazılımlarda giriş çıkışlar nasıl yapılıyor, harici bir pci kart üzerinden mi, paralel/seri port ya da usb üzerinden bir aygıtla mı? Kaç g/ç'a izin veriyor?

Ben belki yanlış anlamış olabilirim, bu uygulamalar sanal plc'ler mi yoksa lc programlama yazılımları mı? aydınlatırsanız sevinirim

yanlış görmediysem codesys olayı akıllı röle düzeyine gelmiş artık

bence burada çamur atılacak en son program codesys dir. ST tabanlı program inanılmaz hız sağlar ve kod yanlışlığını bulmak çok kolaydır. Ayrıca modbus, ethernet/ip vs vs vs bir çok kütüphaneyi de kapsar ve kullanışlıdır.

Özellikle yazılım tabanlı arkadaşların çok rahat kullanılabileceği ama eski (benim için öyle) ladder tarzı programlamanın da mümkün olduğu yazım dili programıdır.

codesys kullanın ve kullandırın.

bence burada çamur atılacak en son program codesys dir. ST tabanlı program inanılmaz hız sağlar ve kod yanlışlığını bulmak çok kolaydır. Ayrıca modbus, ethernet/ip vs vs vs bir çok kütüphaneyi de kapsar ve kullanışlıdır.

Özellikle yazılım tabanlı arkadaşların çok rahat kullanılabileceği ama eski (benim için öyle) ladder tarzı programlamanın da mümkün olduğu yazım dili programıdır.

codesys kullanın ve kullandırın.

Evet kesinlikle katılıyorum

Codesys öğrenmek için nereden başlanılmalı kaynaklarımız kitaplarımız nedir uygulamalrı hangi tabanda nasıl bir derleyicide gerçekleştiriyoruz şimdiden teşekkürler

visual basic biliyorsan çok kolay yaparsın.
ama yapılmış projelere bakarsan bu iş olur
CoDeSys - CoDeSys Sample Projects
den üye olup örnek programlara göz gezdirebilirsin.

öncelikle programı da edinmeye çalış

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri