Beş aboneli trafo

Hayır komşunun bahçesine konu!du müracati o yaptı
Bence bu mevzu hakkında tüketici hakem heyetine başvurun. Sayın @arkaplan üstadımızin paylaştığı linklerde konu ile ilgili teferruatli mevzu var .

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
iyi akşamlar biz beş komşu toplanarak 50 kw trafo koyduk fatura yüksek geldiği için komşularıma sordum fatura nasıl geliyor diyerek bana gelen faturanın üçte biri ben elektirik kurumuna muracat ettim 160 kw trafo tüketim bedli yansımış diğer abonelerde bu yok başvuru yaptık başvurumuz red edildi bu yasalmı

Hepiniz a.g abonesi iseniz ki öyle gözüküyor tüketimize bağlı olarak %3 civarı bir trafo kaybını dağıtım şirketi size yansıtır.Eğer yüksek gerilim abonesi olsaydınız faturada trafo kaybı olmazdı çünkü sayaç hepsini yazardı.Yönetmelik gereği hatırladığım kadarıyla a.g abonelerine tüketimlerini baz alarak %3-3,5 civarı trafo kaybı yansıtılır diye biliyorum.Burada çok tüketen daha fazla trafo kaybı öder anlamına gelir.Eğer beş abone de a.g abonesi ise hepinize tüketimlerinize bağlı olarak trafo kaybı yansıtılmıştır.Diğer aboneler sizden daha az tüketim yapmış olabilir dolayısıyla daha cüzi bir trafo kaybı yansıtılmış olabilir.Eğer trafo kaybı hepiniz a.g abonesi olmanıza rağmen sadece size yansıtılmışsa o zaman abonelikle ilgili bir yanlışlık var yada hatalı yanlış bir uygulama var ortada.Yani beş abonenin tamamına tüketimlerine bağlı olarak trafo kaybı yansıtılması gerekir bu konuyu araştırın diğer abonelerin faturalarını inceleyin.Özetle sizin 5300 kw civarı tüketiminiz olmalı ki 160 kw civarı trafo kaybı yansıtılsın

Aras Edas Enerji Dagitim Sirketi Bolgesinde Is Yapmaktayim imar plani Disinda bir ozel trafodan en fazla 5 abone imar plani icinde bir trafodan en fazla 1 tane abone aliyoruz.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri