Bazı Yüksek Gerilim sorularının cevapları lazım...

bicancenk

Üye
Merhaba arkadaşlar bana acil bazı yüksek gerilim sorularının cevapları lazım.

4. Ana bara kuplajının devreye alınması
5. Transfer bara kuplajının devreye alınması
37. Bilezik hücresi danlarının devreye alınması
38. Generatör yataklarını yağ emiş fanlarının devreye alınması
39. Taşıyıcı yatak yağ pompasının devreye alıbması
40. Hızlı kapama (QSD) butonunun kumandası
41. Acil durdurma butonunun kumandası
42. Ana kumanda odasında
a- Vibrasyon yazıcılarının konrol edilmesi
b- İnvertör ve redresör panolarının kontrol edilmesi
c- Alarm panosunun kontrolü
44. Kesicilerde kontak geçiş direncinin örtülmesi

Bu soruların cevapları ne kadar erken gelirse o kadar iyi şimdiden teşekkürler...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşlar lütfen cevap yazın bana çok lazım bu sorular bugün içerisinde

arkadaşlar lütfen cevap yazın bana çok lazım bu sorular bugün içerisinde

Arkadasim bu sorular sana gun icinde lazim ama bunlara cevap yazmak 1 gunden fazla surer :) bence cok umitlenme, yildiz teknik universitesi, Celal Kocatepe Hocamiz var o sana 1 saatte yazar ama pahaliya patlar..

Arkadaşım bunları ne için istiyorsun bir fikrim yok ama '' işletme ve Bakım talimat'' larına bak

Bu sorular EKAT sözlü sınavının dosyasını hazırlamak için sorulan sorular.Ve maalesef bazı cevaplar internette yok.Ancak bu sınava daha önce girenlerden bazıları dosyayı teslim etmeden önce fotokopi çektiriyorlar.Elektrik dağıtımda yada santrallerde çalışan tanıdıklarınız varsa onlardan yardım isteyin.Ama bu soruların cevabınıda bulunca burada paylaşırsanız herkese faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri