Baymak termosifon arızası acil yardım

borris1986

Üye
İyi günler.
Baymak termosifonumuz arizalandi.
Sigorta çıkışına baktım elektrik var.
İçindeki ayar termostat ve limit termostat diye tabir edilen aksamlara kontrol kalemiyle ve diğer soketlere kontrol kalemiyle baktım elektrik gözüküyor.

Aşağıda daire içine aldığım kazanın içine giren soketleri çıkardığımda termosifon ışığı yanıyor fakat suyu yine isitmiyor. Birde kapak icindeki parçaların resmini cekip attim

Servisi aradım bana limit termostatin altini bastirin demir çıkmıştır dedi( kapak içinde sağdaki gri kutu) ama ondada sıkıntı yok. En sonunda nötüre bakın dedi elektrik onda da varsa elektrikçi çağırın elektrik hattinizda sorun vardır dedi. Yardımcı olursanız çok sevinirim
ec990ddc04e60d807fd64b27a984566f.jpg
e40dbe9ded38eb015656e7485060976e.jpg

rezistans yanındaki deliğe termal devre kesici sokulmuştur onu çıkar bi fotoğrafını çek tarif edeyim.aklına takılan bir şey olursa 0536 462 18 59 dan beni ara

İyi günler şimdi servisi bidaha aradim termosifona giden nötürde elektrik yok dedim ozaman termosifon sigortasindaki kabloları çıkarın normal pirize takin dedi bende uzatma kablosuyla artı ve eksiyi taktım elektrik ışığı yandi. Ozaman sizin nötr hattinizda sıkıntı vardır dedi servis icinde termal kesici yok dedi

olabilir elektrik hattınızı sigorta kutusunu çıkarıp bakın yanan kopan kablo vs varmı

Forum istatistikleri

Konular
128,104
Kullanıcılar
449,805
Son üye
berkayk304

Yeni konular

Geri