baymak kombi arızası bıktırdı artık....

cillop2006

Üye
arkadaşlar baymak kombim var olmaz olsun bir türlü eşenjör kireçlenmesinden kurtulamıyoruz yerden ısıtmalı dairemiz servis geliyor yapıyor parayı alıyor 3 ay sonra gene aynı ben bunlara para vermek istemiyorum artık lütfen bana pratik bir çözüm önerin

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Dostum kullanım suyu eşanjörümü kireçleniyor yoksa ısınma eşanjörü mü..? Kullanım suyu eşanjörü ise su şebekenizden gelen su çok kireçli önüne su yumuşatma sistemi kurmanız gerekiyor..

Eğer cihazın eşanjörü ise ( alevle temas eden ) burda kireçlenme olmaması lazım orada dolaşan su kapalı devredir.. sisteminizde bir noktada kaçak var ve sürekli su takviyemi ediliyor ? bunu bilmek lazım..

hangi eşanjör kireçleniyor ?

Dostum kullanım suyu eşanjörümü kireçleniyor yoksa ısınma eşanjörü mü..? Kullanım suyu eşanjörü ise su şebekenizden gelen su çok kireçli önüne su yumuşatma sistemi kurmanız gerekiyor..

Eğer cihazın eşanjörü ise ( alevle temas eden ) burda kireçlenme olmaması lazım orada dolaşan su kapalı devredir.. sisteminizde bir noktada kaçak var ve sürekli su takviyemi ediliyor ? bunu bilmek lazım..

hangi eşanjör kireçleniyor ?

walla servisin dediğine göre yerden ısıtma borularının oksijen barsız olduğundan kirlenme oluşuyor buda kireç yapıyor diyor pratik bir çözüm öneri lütfen bizm buralarda sularda çok kireçli nasıl bişey takılabilr

walla servisin dediğine göre yerden ısıtma borularının oksijen barsız olduğundan kirlenme oluşuyor buda kireç yapıyor diyor pratik bir çözüm öneri lütfen bizm buralarda sularda çok kireçli nasıl bişey takılabilr

yanlış anlamadıysam Şebeke suyu plakalı eşanjör kireçlenmesi degıl gibi. sankı tesısat ıcınde geçen su plastık boru ıcını yavas yavas dokuntu yapar. nedemek ıstedıgımı vrv bakır borulama yapan arkadaşım varsa anlar (azot altı kaynak o yüzden yapılır) içi kurum tutmasın dıye. aslında bu kurum oksije barsız boruda oluşuyor.tesisat yıkandıgı zaman ortaya çıkan siyah suyun nedenı bunlardan bırıdır. yerden döşeme yapılırken nasıl bır boruyla yapıldı.sarmal borular vardır onla olması gerekıyor.
Fırat Boru PEX Zeminden Isıtma Sistemleri - Genel Özellikler | Fırat Plastik

PP borularda bu sıkıntı olur. genleşme tankına hava basıp tankın ıcınde pis suyu çıkardılarmı?
kireç önleyıcı fıltre grupları şebeke girişine takıyorsunuz. evın butun tesisatına yanı çamaşır bulaşık kombıye gırecek su fıltre etmış olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,912
Son üye
mavilacivert11

Yeni konular

Geri